Jubileusz Ojca Mariana Gila

„Kapłaństwo jest darem Najświętszego Serca Pana Jezusa”

Ks. Vianey

W minioną niedzielę 30 czerwca parafia p.w. św. Jacka w Leszczynach przeżywała radosną uroczystość jubileuszu 25-lecia kapłaństwa.

W czasie sumy modliliśmy się o błogosławieństwo Boże dla Ojca Mariana Gila, pracującego na co dzień w prowincji Wniebowzięcia w Kanadzie jako Prowincjał Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej.

Uroczystość obchodziliśmy wraz z duchowieństwem przybyłym z różnych stron świata, których Pan postawił na drodze kapłańskiej Jubilata.

Mszę Świętą koncelebrowali między innymi Ks. Biskup Antoni Długosz z Częstochowy, Ks. Biskup Radosław Zmitrowicz pasterz diecezji kamieniecko-podolskiej na Ukrainie, Ks. Ryszard Zaborek – proboszcz naszej parafii, Ks. Ryszard Bugajski z parafii p.w. Św. Jacka w Straszynie k. Gdańska, Ks. Jan Wojtyna z parafii p.w. św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny w Bielinach, a także księża pracujący na Madagaskarze i w Kanadzie.

Mszę Świętą ukwiecił swoim pięknym śpiewem chór parafialny, wokalista jazzowy Marek Bałata, którego mieliśmy okazję podziwiać jako solistę zespołu Lumen z Poznania w czasie jubileuszu parafii w 2010 roku, dziecięcy zespół ludowy z Bielin i panie z zespołu „Echo Łysicy”.