Koło Przyjaciół Radia Maryja

„Ja Panu Bogu dziękuję codziennie, że jest w Polsce takie radio,i że nazywa się RADIO MARYJA!” Jan Paweł II

Koło Przyjaciół Radia Maryja” przy Parafii św Jacka w Leszczynach

 

 

1. Historia Radia Maryja,

Po raz pierwszy głos Radia Maryja usłyszeliśmy 8 XII 1991r w Święto Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Powstało na początku III Rzeczypospolitej i jest wielkim darem Pana Boga na nowy, bardzo trudny okres dziejów naszego kościoła i naszej Ojczyzny. Jest to bardzo ważny środek ewangelizacji promujący wartości religijne, narodowe i patriotyczne.Tutaj rozbrzmiewa wolne słowo prawdy. Na falach Radia Maryja słuchamy mądrych katechez, medytacji, komentarzy, różnych rozważań dla młodzieży, małżeństw i rodzin. Są odtwarzane homilie i przemówienia Ojca Świętego, błogosławionego Jana Pawła II. Słuchamy „Informacji dnia” nieskażonych polityczną poprawnością. Dzięki Radiu Maryja i TV Trwam możemy śledzić posługę Ojca Świętego Benedykta XVI. Wykorzystując najnowsze technologie Radio Maryja i TV Trwam można słuchać i oglądać w najdalszych zakątkach świata.

” Maryjo,Gwiazdo Nowej Ewangelizacji, prowadź nas, prowadź Radio Maryja i bądź jego Opiekunką.”

J.P II papież

 

2. Powiedzieli o Radiu Maryja:

 

2.1.Przesłanie Ojca Św. Benedykta XVI, z okazji XX rocznicy powstania Radia Maryja link: http://www.radiomaryja.pl/informacje/przeslanie-ojca-sw-benedykta-xvi-z-okazji-xx-rocznicy-powstania-radia-maryja/

 

2.2. Homilia ks. bp. Kazimierza Ryczana z diecezji kieleckiej wygłoszona podczas Eucharystii sprawowanej na Jasnej Górze dla uczestników XX Pielgrzymki Rodziny Radia Maryja do Królowej Polski. link: http://www.radiomaryja.pl/kosciol/stagiew-milosci-ojczyzny-poniewieranej/

 


3. Aktualności,

Koło Przyjaciół Radia Maryja przy parafii Św.Jacka w Leszczynach powstało jesienią 2009r dzięki poparciu i życzliwości ks.Proboszcza Ryszarda Zaborka. Cele i zadania naszego Koła Przyjaciół Radia Maryja to:

-ewangelizacja

-modlitwa

-formacja

-finansowe wspieranie Radia Maryja

Nasze spotkania odbywają się w każdą trzecią niedzielę miesiąca po Mszy Św o godz.16 na sali na plebanii. Natomiast przed Mszą Św.o godz.15.30 odmawiamy w kościele Różaniec Święty w intencji Kościoła, Ojczyzny oraz wszystkich ofiarodawców żyjących i zmarłych.

Opiekunem naszego koła jest Ks.Prefekt Wacław Woźnica. W roku wiary nasz Opiekun prowadzi katechezy biblijne.

 

4. Kielce w obronie TV TRWAM,

Marsz w obronie wolnych mediów: Kielce, 31 marca 2012r.

[embedyt] https://www.youtube.com/watch?v=yy9NaJSYYMo[/embedyt]


5. Galeria,

 

6. Dobre strony internetowe.

 

PODWÓRKOWE KÓŁKA RÓŻAŃCOWE DZIECI http://www.pkrd.vel.pl/

 

PORTAL RODZIN KATOLICKICH I NIE TYLKO http://www.katolickarodzina.pl/

 

TYGODNIK KATOLICKI NIEDZIELA http://www.niedziela.pl/

 

LABORATORIUM WIARY I KULTURY http://www.opoka.org.pl/