Ogłoszenia parafialne II Niedziela po Narodzeniu Pańskim 5 stycznia 2014 r.

  1. Jutro Kościół Obchodzi Uroczystość Objawienia Pańskiego, tzw. Trzech Króli. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę: o 700, 900, 1030, 1200, 1600. Podczas Mszy św. poświęcenie kredy i kadzidła, które będzie można nabyć dzisiaj i jutro przy wyjściu z kościoła.
  2. Przyszłą niedzielę obchodzimy zaś jako Niedzielę Chrztu Pańskiego, która rozpoczyna okres zwykły w Kościele Katolickim.
  3. 12 stycznia organizowany jest wyjazd na spektakl pt. Łogień do seminarium duchownego w Kielcach. Nadal jest możliwość zarezerwowania miejsca w autokarze, zgłaszając się wcześniej do księżych prefektów. Zachęcamy wszystkich, a szczególnie zapraszamy członków Grona Przyjaciół i Sympatyków Seminarium i młodzież. (Koszt wyjazdu 5 zł). Wyjazd z Radlina, Leszczyn, Mąchocic i Cedzyny o godz. 1800.
  4. W związku ze zbliżającą się kanonizacją bł. Jana Pawła II powstała idea budowy Jego pomnika przy kościele w Masłowie. Każdy może mieć swój udział w tym przedsięwzięciu. Gotowe przekazy wystawione przez Urząd gminy w Masłowie, które znajdują się pod chórem można wypełnić, wpisując kwotę i swoje dane. Lista darczyńców zaś będzie przekazana zaś do parafii w Masłowie.
  5. Rozpoczęliśmy wizytę duszpasterską zwaną kolędą. Dziękuję za ofiary wszystkim, których domy nawiedzili kapłani.  Tak jak było ogłaszane przeznaczone są one na rozbudowę cmentarza.

    Porządek kolędy na najbliższe dni:

– we wtorek od godz. 930 Mąchocice Dolne od krzyżówki prawa strona w kierunku Masłowa, dwóch księży z obu stron.

Od godz. 1600 Cedzyna uliczka po prawej stronie od p. Kurpia numery 178 i 180 oraz uliczka przy panu Dudzik numery 176 –  jeden ksiądz

– w środę od godz. 930 Kopcówki i Leszczyny Skała- 1 ksiądz
Od godz. 1500 Mąchocice Dolne od krzyżówki na Masłów w kierunku Zakaniowa do krzyżówki do szkoły, jeden ksiądz po obu stronach.
Od godz. 1530 Cedzyna uliczka koło p. Piotrowskiej numery 176, a następnie uliczka koło p. Kwiatkowskiego numery 192.

– w czwartek od godz. 1500 Leszczyny od p. Serwańskiej do p. Gil – jeden ksiądz

Od godz. 1500 Mąchocice Dolne lewa strona w kierunku Masłowa do krzyżówki, dwóch księży z dwóch stron.

– w piątek od godz. 930 Mąchocice Dolne od Bęczkowa (Zakaniów) do krzyżówki, dwóch księży z obu stron
Od godz. 1500 Leszczyny domy za kościołem lewa strona od p. Władysława Baran w kierunku Mąchocic do końca – jeden ksiądz.

– w sobotę od godz. 930 Leszczyny: od p. Misztala 103 do p. Kani dwaj księża z obu stron
Leszczyny od p. Mieczysława Chrabąszcza nr 89d po jednej stronie, następnie domy nad zalewem i do p. Niekry Eugeniusza nr 98g – jeden ksiądz

Dziękujemy za sprzątanie Kościoła i ofiarę mieszkańcom Leszczyn. Obecni byli: Gil Stanisława, Gil Anita, Namiel Maria, Banak Halina, Radek Halina, Wołowiec Anna, Wołowiec Janina, Waldon Janina, Bujak Janina. Na sobotę zapraszamy kolejnych mieszkańców Leszczyn.