Ogłoszenia parafialne III Niedziela Wielkanocna 4 maja 2014 r.


1.    W liturgii Kościoła wspominamy:

  • Wtorek – święto śś. Apostołów Filipa i Jakuba;
  • Środa – święto NMP Matki Łaski Bożej;
  • Czwartek – uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski i naszej diecezji

2.    Dzisiejsza niedziela rozpoczyna VI Ogólnopolski Tydzień Biblijny, pod hasłem: Tak, Panie, ja mocno wierzę, że Ty jesteś Mesjaszem, Synem Bożym, który miał przyjść na świat.
3.    Za tydzień rozpocznie się w Kościele Tydzień Modlitw o Powołania do służby Bożej w Kościele.
4.    Nabożeństwa majowe odprawiane są w dni powszednie – po Mszy św. o godz. 17.oo, a w niedziele i święta – po Mszy św. o godz. 16.oo. Dla dzieci przygotowaliśmy specjalne pamiątki z udziału w tym nabożeństwie. Serdecznie zapraszamy.
W najbliższą sobotę po Mszy św. popołudniowej zapraszamy na majówkę przy figurze Matki Bożej na cmentarzu przykościelnym.
5.    Maj to najpiękniejszy czas pielgrzymek stąd zapraszamy parafian do wspólnego pielgrzymowania – tym razem po dróżkach Matki Bożej w Kalwarii Zebrzydowskiej a w drodze powrotnej – do opactwa cystersów w Mogile. Koszt: 5o zł.
6.    Spotkanie kandydatów do bierzmowania w poniedziałek po nabożeństwie majowym w ustalonych grupach w sali parafialnej. Spowiedź dla rodziców i młodzieży w sobotę od godz. 16.oo
7.    Przypominamy, że z końcem kwietnia zakończył się czas czytania wypominek półrocznych i że można je przedłużyć o kolejne miesiące.  
8.    Za tydzień w niedzielę, przeprowadzona zostanie przed kościołem zbiórka do puszek na budowę pomnika św. Jana Pawła II w Masłowie. Już dziś dziękujemy każdemu, kto wesprze to dzieło swoją modlitwą i ofiarą.
9.    Komunikat kurii diecezjalnej.
10.    Zapraszamy rodziców oraz małżonków do wzięcia udziału w konferencji organizowanej w Kielcach. Szczegóły w gablocie. 
11.    W gablocie także zaproszenie na akcję honorowego oddawania krwi: Krew darem życia.
12.    Dziękuję za sprzątanie kościoła i złożona ofiarę mieszkańcom Radlina. Obecni byli: Halina Kołbuc Dominik Kołbuc, Stanisława Zalińska, Marek Hińcza, Magdalena Gałkiewicz, Anna Mańko, Teresa Biesaga, Barbara Hińcza, Krystyna Sepioło. Na przyszłą sobotę prosimy o pomoc kolejnych mieszkańców Radlina.