Ogłoszenia parafialne III Niedziela Wielkiego Postu 23 marca 2014 r.

 1. W minionym tygodniu przeżywaliśmy rekolekcje wielkopostne. Wielu z nas przystąpiło do spowiedzi. Pamiętając o postanowieniach wielkopostnych, trwajmy w łasce Bożej, uczestnicząc także w drodze krzyżowej i Gorzkich Żalach.
 2. Wtorek – 25 marca –  to uroczystość Zwiastowania NMP, przeżywana jako dzień świętości życia. Modlić się będziemy w intencji ochrony życia od poczęcia do naturalnej śmierci.
 3. W ramach przygotowań do 1050 rocznicy Chrztu Polski i XXXI światowego dnia młodzieży, podejmowane będą różne inicjatywy. Pierwsza z nich, to przyjęcie przez rodzinę paschału rodzinnego, który będzie jej towarzyszył w przygotowaniach do jubileuszu. Po raz pierwszy zapalimy go od paschału w Wielką Sobotę, później – w dniu kanonizacji Jana Pawła II. Dlatego od przyszłej niedzieli będzie można ją nabyć w zakrystii – cena: 8 zł. Środki materialne pozyskane w ten sposób, pomogą w organizacji światowych dni młodzieży.
 4. Tradycyjnie, w Wielkim Poście, wspieramy dzieło Caritas, kupując wielkanocne baranki. Możemy to uczynić przed kościołem po Mszy św.
 5. Z okazji zbliżającej się kanonizacji papieża – Polaka, ogłaszamy konkurs dla dzieci ze szkół podstawowych naszej parafii. Klasy I-III zapraszamy do konkursu plastycznego a klasy IV-VI ? do konkursu wiedzy o Janie Pawle II. Szczegóły u naszych katechetów. Ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród odbędzie się w kościele.
 6. Dziś, po ostatniej Mszy św. – spotkanie przyjaciół i sympatyków Radia Maryja i TV Trwam.
 7. Apostolat Margaretka organizuje pielgrzymkę do Kałkowa na Misterium Męki Pańskiej. Wyjazd w sobotę 5 kwietnia. Zarezerwowano 50 miejsc. Zapisy u ks. Tomasza w zakrystii. Koszt: 35 zł.
 8. W najbliższą sobotę, po Mszy św. o 17.oo, spotkanie Stowarzyszenia św. Jacek, poprzedzone nowenną do naszego Patrona, na którą zapraszamy wszystkich.
 9. Duszpasterstwo Akademickie przy ul. Wesołej 54 w Kielcach, zaprasza do udziału w kursie przedmałżeńskim. Początek ? 2 kwietnia o 18.oo
  w ośrodku duszpasterskim.
 10. Dzieci z kółek różańcowych z naszej parafii otrzymały zaproszenie do św. Jana Bosko do Kielc. Szczegóły i zapisy u naszych pań katechetek.
 11. 29 marca (sobota) w Centrum Dialogu w Skorzeszycach odbędzie się dzień skupienia połączony z warsztatami/szkoleniem na temat Stop seksualizacji. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych. /cena ok.20-30 zł z obiadem/.
 12. Dziękujemy za sprzątanie Kościoła i ofiarę mieszkańcom Radlina – ulica. Obecni byli: Helena Obara, Bogusław Obara, Genowefa Piłat, Danuta Szyszkowska. W najbliższą sobotę zapraszamy kolejnych mieszkańców Radlina – lewa strona w stronę Kielc.