Ogłoszenia parafialne IV Niedziela Wielkanocna 11 maja 2014 r.

Ogłoszenia parafialne
IV Niedziela Wielkanocna
11 maja 2014 r.


1.    Dziś rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Powołania do służby Bożej w Kościele.

2.    W liturgii Kościoła wspominamy:

  • Środa – święto Św. Macieja, apostoła;
  • Piątek – święto Andrzeja Boboli, kapłana i męcz., patrona Polski

3.    W środę, 14 maja, na Mszy św. o godz. 18.oo, ks. Biskup Marian Florczyk udzieli młodzieży naszej parafii sakramentu bierzmowania.
Próba generalna – jutro, po nabożeństwie majowym.
Natomiast we wtorek po majówce, prosimy rodziców oraz młodzież o pomoc w sprzątaniu kościoła (przynosimy swój sprzęt do sprzątania).

4.    Niedziela 18 maja ogłoszona jest w naszej diecezji dniem dziękczynienia za kanonizację Jana Pawła II. Jest to także rocznica urodzin Karola Wojtyły.
W naszej parafii będzie przeżywana wraz z kapłańskim jubileuszem święceń – 25 lat – ks. Jana Wojtyny – naszego rodaka, który wygłosi do nas w tym dniu słowo Boże oraz będzie przewodniczył Mszy św. dziękczynnej o godz. 12.oo.


5.    W przyszłą niedzielę, na Mszy św. o godz. 1o.3o – Rocznica I Komunii św.
Zapraszamy dzieci i rodziców na spotkanie przygotowujące do obchodów rocznicy w najbliższy czwartek, po nabożeństwie majowym oraz na organizowaną specjalnie pielgrzymkę dzieci rocznicowych do Łagiewnik i Wadowic w dniu 2 czerwca.
Szczegóły w czwartek.
Spowiedź przed rocznicą w piątek – o 16.oo.

6.    W pierwszych dniach maja, na zaproszenie polonii, nasz chór parafialny uczestniczył, w uroczystość Królowej Polski, we Mszy św. w Wiedniu na Kahlenbergu i w polskim kościele św. Krzyża, dając koncert polskiej pieśni patriotycznej. Występy wzbudziły duży aplauz i wdzięczność rodaków. Jesteśmy pod wrażeniem kunsztu i pięknej postawy naszych chórzystów. Przy tej okazji – gorące podziękowanie dla całego chóru, a szczególnie dla p. Zbigniewa Goncarzewicza – dyrygenta, i p. organisty Tomasza Liszki.


7.    Dziękujemy także Stowarzyszeniu Św. Jacek za nieodpłatne udostępnienie nam kolejnego biuletynu św. Jacek, który ukazał się w Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Pozostało jeszcze trochę egzemplarzy – można się więc zaopatrzyć.


8.    W najbliższą środę, na działkach przy cmentarzu wykonane zostaną odwierty (ok. 2o), mające potwierdzić przydatność tych gruntów w poszerzeniu cmentarza. Spełnimy więc warunek zapisany w planie zagospodarowania przestrzennego dla Leszczyn uchwalony przez Gminę Górno.


9.    Msza św. popołudniowa w środę, w dzień bierzmowania, rozpocznie się wyjątkowo o 16.3o.


10.    Dziś, przeprowadzona zostanie przed kościołem zbiórka do puszek na budowę pomnika św. Jana Pawła II w Masłowie.
Dziękujemy każdemu, kto zechce wesprzeć to dzieło swoją modlitwą i ofiarą.


11.    W sobotę – pielgrzymka parafialna do Kalwarii Zebrzydowskiej po dróżkach Maki Bożej. Zachęcamy do udziału, tym bardziej, że są jeszcze miejsca w drugim autokarze. 
W drodze powrotnej będziemy z wizytą w mogilskim sanktuarium.
Wyjazd o 5.oo rano: jeden autokar zatrzyma się w Cedzynie przy szkole i później w Radlinie na drodze leszczyńskiej; drugi autokar pojedzie z Mąchocic pod kościół w Leszczynach.
Koszt: 5o zł. Zapraszamy.

12.    W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 16:00 odbędzie się spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja w sali na plebanii.


13.    Dziękuję za sprzątanie kościoła i złożona ofiarę mieszkańcom Radlina. Obecni byli: Bernarda Wójcik, Krystyna Mazurczak, Halina Kraska, Mariola Komorowska, Helena Anioł, Aleksandra Magala, Marzena Rzędowska, Zofia Bujak, Maria Solewicz, Helena Mańka, Krystyna Chudzicka. Na przyszłą sobotę prosimy o pomoc kolejnych mieszkańców Radlina.