Ogłoszenia parafialne IV Niedziela Wielkiego Postu30 marca 2014 r.

 

 

 1. Dzisiejsza niedziela – nazywana w liturgii niedzielą LAETARE – posiada akcent paschalnej radości, która przybliża nas do tajemnicy Chrystusa.
 2. Dzieci różańcowe z naszej parafii, wraz z opiekunami oraz katechetami, będą uczestniczyć jutro w spotkaniu u św. Jana Bosko, w kościele księży salezjanów w Kielcach. Autokar wyruszy z Radlina o 17.2o w kierunku Leszczyn. Wyjazd spod naszego kościoła o  17.3o. Zachęcamy także inne dzieci do wzięcia udziału w tym spotkaniu. Szczegóły w zakrystii.
 3. Pierwszy czwartek miesiąca to także dzień modlitwy za ministrantów naszej parafii, stąd zapraszamy ich wraz z rodzicami.
 4. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca. Spowiedź w piątek od 16.3o; o 17.oo – droga krzyżowa, a po niej Msza św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa. Na 18.3o zapraszamy młodzież.
 5. W najbliższy czwartek przeżywać będziemy dzień imienin naszego ks. Proboszcza. Będzie to okazja to podziękowania Panu Bogu za dar jego obecności wśród nas oraz posługi kapłańskiej w naszej parafii. Msze św. dziękczynne zamówione zostały w czwartek na godz. 17.oo oraz w niedzielę na godz. 12.oo.
 6. W sobotę, 5 kwietnia, wyrusza pielgrzymka na Misterium Męki Pańskiej w Kałkowie. Autokar zatrzyma się o 13.30 w Mąchocicach, później
  w Leszczynach – Radlinie – Cedzynie. Koszt pielgrzymki należy opłacić w zakrystii a nie w autokarze.
 7. W przyszłą niedzielę, po Mszy św. o 9.oo – spotkanie przedchrzcielne rodziców i chrzestnych.
 8. W Wielkim Poście, możemy wesprzeć dzieło Caritas, kupując przed kościołem wielkanocne baranki. Obok baranków nie może zabraknąć też i palmy, którą rozprowadza młodzież z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży naszej parafii.
 9. Dziękujemy za sprzątanie Kościoła i ofiarę mieszkańcom Radlina – ulica. Obecni byli: Teodora Chrabąszcz, Stanisława Cichońska, Anna Tutaj, Agnieszka Strząbała, Dorota Sikora, Teresa Kwiecień, Janina Olejarczyk. W najbliższą sobotę zapraszamy kolejnych mieszkańców Radlina – lewa strona w kierunku Kielc.