Ogłoszenia parafialne na I Niedzielę Adwentu 01.12.2019r.

1. W kalendarzu liturgicznym Kościoła w tym tygodniu wspominamy:
– we wtorek, wspomnienie Św. Franciszka Ksawerego, prezbitera.

– w sobotę, wspomnienie Św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła;

2. W przyszłą niedzielę obchodzimy Niepokalane Poczęcie NMP.

3. Pierwszą Niedzielą Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny, w którym przeżywamy wielkie tajemnice naszego zbawienia. Okres Adwentu ma podwójny charakter. Jest czasem przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego, przez które wspominamy pierwsze przyjście Syna Bożego do ludzi. Równocześnie jest okresem, w którym przez wspomnienie pierwszego przyjścia Chrystusa kieruje się serca ku oczekiwaniu Jego powtórnego przyjścia na końcu czasów. Współczesna kultura zawłaszczyła i zeświecczyła Boże Narodzenie, sprowadzając wszelkie przygotowania do czynności zewnętrznych, zakupów, sprzątania, itd. Tymczasem przygotowanie do Świąt Bożego Narodzenia oznacza wyostrzenie naszego spojrzenia wiary na obecność Chrystusa wśród nas, tu i teraz. Adwent przychodzi aby obudzić nas ze snu, jakim jest obracanie się tylko wokół trosk doczesnych, lub przyjemności życia i by pobudzić naszą tęsknotę za Bogiem żywym i nadzieję spotkania z nim.

4. Razem z Maryją, która sama oczekiwała narodzin swego Syna, będziemy uczestniczyć w roratach, prosząc Ją o wstawiennictwo. W dni powszednie roraty będą odprawiane rano o godz. 6.30 a z udziałem dzieci o godz. 1700. Zapraszamy wszystkie dzieci do uczestnictwa w roratach a szczególnie dzieci klas III, które przygotowują się do I Komunii Świętej. Wzorem lat ubiegłych dzieci przygotowują kolorowe lampiony, z którymi przychodzą do Kościoła.  Otrzymają także karty uczestnictwa w roratach, które będą uzupełniać w kolejne dni Adwentu. Prosimy rodziców aby pomogli dzieciom uczestniczyć w Roratach. Dla najwytrwalszych przewidziane są nagrody. A w najbliższy piątek, 6 grudnia po Mszy św. będzie spotkanie ze Św. Mikołajem.

5. Adwent umożliwia nam także spotkanie z Chrystusem w Rekolekcjach, które rozpoczną się w najbliższą niedzielę 8 grudnia, prowadzić je będzie O. Jacek Szymczak, Dominikanin z Łodzi. Msze św. z kazaniem  dla dorosłych o godz. 700, 1200 i 1600. Msza św. z nauką dla młodzieży uczącej się i pracującej będzie sprawowana o godz. 900. Dzieci przychodzą na swoją Mszę św. o godz. 1030. Spowiedź we wtorek 10 grudnia. Program kolejnych dni rekolekcji będzie podany za tydzień. 

6. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 1030 odbędzie się poświęcenie medalików dzieci I-szo Komunijnych. Medaliki kupujemy we własnym zakresie.

7. Tradycyjnie, świece „Wigilijnego dzieła pomocy dzieciom” są do nabycia przed kościołem i w zakrystii.

8. W tym tygodniu przypada I Piątek i I Sobota miesiąca, spowiedź dla praktykujących I Piątki od godz. 1615. W sobotę po Nabożeństwie Różańcowym zmiana tajemnic dla Kół Różańcowych.

9. Dzisiaj po Mszach św. zbierane są ofiary do puszek na potrzeby Zamiejscowego Ośrodka Dydaktycznego KUL w Kielcach.

10. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy doroczny Dzień modlitwy i pomocy Kościołowi na Wschodzie. Zbiórka do puszek na ten cel organizowana pod patronatem Sekretariatu Konferencji Episkopatu Polski odbędzie się w niedzielę po rekolekcjach 15.12.2019r.

11. Kandydaci do Bierzmowania w najbliższy piątek wyjeżdżają na krótkie rekolekcje przygotowujące do przyjęcia Sakramentu. Przyjazd do domu rekolekcyjnego w Skorzeszycach po godz. 1800.

12. W środę o godz. 1600 spotkanie Scholki Dziecięcej.

13. W tym tygodniu Pan Organista będzie roznosił opłatki wg. planu:

Poniedziałek od godz. 900 – Radlin od Górna do nr. 157.

Wtorek od godz. 900 – Cd. Radlina do nr. 114.

Środa od godz. 900 – Radlin od drogi niestachowskiej do szkoły.

Czwartek od godz. 900 – Cd. Radlina do nr. 40.

Piątek od godz. 900 – Dokończenie Radlina przy trasie do Kielc.

Sobota od godz. 1000 – Radlin Ogrodzenie i domy przy lesie.

Niedziela od godz. 1300 – Leszczyny Kopcówki i Skała.

Plan roznoszenia znajduje się w gablocie, przy kościele.

14. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiarę mieszkańcom Cedzyny „Kawiarnia”. Byli obecni: Golment Wiesława, Szafraniec Ewa, Wójcik Stanisława, Kowalik Małgorzata, Kowalik Elżbieta, Kowalik Małgorzata.

Do sprzątania w najbliższą sobotę na godz. 9.00, zapraszamy mieszkańców Cedzyny ul. Kielecka prawa strona poczynając od szkoły.