Ogłoszenia parafialne na I Niedzielę Adwentu 02.12.2018 r.

1. W kalendarzu liturgicznym Kościoła w tym tygodniu wspominamy:

– w poniedziałek, wspomnienie Św. Franciszka Ksawerego, prezbitera.

– w piątek, wspomnienie Św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła;

– w sobotę, czcimy Niepokalane Poczęcie NMP. Msze św. o godz. 700 i 1700. Na Mszy św. o godz. 17 poświęcenie medalików Dzieci I-szo Komunijnych (medaliki kupujemy we własnym zakresie).

2. Pierwszą Niedzielą Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny, w którym przeżywamy wielkie tajemnice naszego zbawienia. Okres Adwentu ma podwójny charakter. Jest czasem przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego, przez które wspominamy pierwsze przyjście Syna Bożego do ludzi. Równocześnie jest okresem, w którym przez wspomnienie pierwszego przyjścia Chrystusa kieruje się serca ku oczekiwaniu Jego powtórnego przyjścia na końcu czasów. Współczesna kultura zawłaszczyła i zeświecczyła Boże Narodzenie, sprowadzając wszelkie przygotowania do czynności zewnętrznych, zakupów, sprzątania, itd. Tymczasem przygotowanie do Świąt Bożego Narodzenia oznacza wyostrzenie naszego spojrzenia wiary na obecność Chrystusa wśród nas, tu i teraz. Adwent przychodzi aby obudzić nas ze snu, jakim jest obracanie się tylko wokół trosk doczesnych, lub przyjemności życia i by pobudzić naszą tęsknotę za Bogiem żywym i nadzieję spotkania z nim.

3. Razem z Maryją, która sama oczekiwała narodzin swego Syna, będziemy uczestniczyć w roratach, prosząc Ją o wstawiennictwo. W dni powszednie roraty będą odprawiane rano o godz. 6.30 a z udziałem dzieci o godz. 1700. Zapraszamy wszystkie dzieci do uczestnictwa w roratach a szczególnie dzieci klas III, które przygotowują się do I Komunii Świętej. Wzorem lat ubiegłych dzieci przygotowują kolorowe lampiony, z którymi przychodzą do Kościoła.  Otrzymają także karty uczestnictwa w roratach, które będą uzupełniać w kolejne dni Adwentu. Prosimy rodziców aby pomogli dzieciom uczestniczyć w Roratach. Dla najwytrwalszych przewidziane są nagrody. A w najbliższy czwartek, 6 grudnia po Mszy św. będzie spotkanie ze Św. Mikołajem.

4. Adwent umożliwia nam także spotkanie z Chrystusem w Rekolekcjach, które rozpoczną się w najbliższą niedzielę 9 grudnia, prowadzić je będzie O. Tomasz Samulnik, Dominikanin z Krakowa. Msze św. z kazaniem dla dorosłych o godz. 700, 1200 i 1600. Msza św. z nauką dla młodzieży uczącej się i pracującej (wraz z gimnazjum) będzie sprawowana o godz. 900. Dzieci przychodzą na swoją Mszę św. o godz. 1030. Spowiedź we wtorek 11 grudnia. Program kolejnych dni rekolekcji będzie podany za tydzień. 

5. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy doroczny Dzień modlitwy i pomocy Kościołowi na Wschodzie. Po mszach świętych zbiórka do puszek organizowana pod patronatem Sekretariatu Konferencji Episkopatu Polski.

6. Od dzisiaj można włączyć się w „Wigilijne dzieło pomocy dzieciom” nabywając świecę wigilijną. Jest ona znakiem naszej miłości do bliźniego. Ofiary składane przy tej okazji posłużą bowiem do organizacji przez Diecezjalną Caritas kolonii i dożywiania dzieci z rodzin ubogich. Świece rozprowadzają ministranci przed kościołem lub można je nabyć w zakrystii.

7. W środę o godz. 1600 spotkanie Scholki Dziecięcej.

8. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Spowiedź dla odprawiających I-sze piątki od godz. 1615, ale generalnie okazja do spowiedzi będzie w rekolekcje.

9. W tym tygodniu Pan Organista będzie roznosił opłatki wg. planu:

Poniedziałek od godz. 900 – Radlin od Górna do nr. 153.

Wtorek od godz. 900 – Cd. Radlina do nr. 114.

Środa od godz. 900 – Radlin od drogi Niestachowskiej do Szkoły.

Czwartek od godz. 900 – Cd. Radlina do nr. 40.

Piątek od godz. 1000 – Dokończenie Radlina przy trasie do Kielc.

Sobota od godz. 1000 – Radlin Ogrodzenie i domy przy lesie.

Plan roznoszenia znajduje się w gablocie, przy kościele.

10. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiarę mieszkańcom Mąchocic Zakaniów. Byli obecni: Bujak Zbigniew, Gołąbek Stefan, Michcik Anna, Pedrycz Jacenty, Kundera Zofia, Wójcik Zofia, Banak Teresa, Sańpruch Anna. Do sprzątania w najbliższą sobotę zapraszamy kolejnych mieszkańców Mąchocic.