Ogłoszenia parafialne na II Niedzielę Adwentu 09.12.2018 r.

1. Rozpoczęliśmy rekolekcje Adwentowe. Prowadzi je O. Tomasz Samulnik, Dominikanin z Krakowa. Wykorzystajmy ten święty czas by pogłębić swoją wiarę,  a nasze życie uczynić miłym Bogu i bliźnim. (przeczytać program rekolekcji) Program rekolekcji podany jest również w gablocie a także na stronie internetowej parafii.

2.W kalendarzu liturgicznym Kościoła w tym tygodniu wspominamy:

– w czwartek, Św. Łucję, dziewicę i męczennicę;

– w piątek, Św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła;

3. Dzisiaj obchodzimy doroczny Dzień modlitwy i pomocy Kościołowi na Wschodzie. Po mszach świętych zbiórka do puszek organizowana pod patronatem Sekretariatu Konferencji Episkopatu Polski.

4. Tradycyjnie, świece „Wigilijnego dzieła pomocy dzieciom” są do nabycia przed kościołem i w zakrystii.

5. W tym tygodniu Pan Organista będzie roznosił opłatki wg. planu:

Wtorek od godz. 1300 – Leszczyny od Kościoła do krzyżówki na Bęczków i w kierunku Mąchocic

Środa od godz. 1300 – Leszczyny od krzyżówki do Szkoły.

Czwartek od godz. 900 – Leszczyny od szkoły w stronę Bęczkowa.

Piątek od godz. 1000 – Leszczyny od Kościoła w stronę Kielc do Krzyża.

Sobota od godz. 1200 – Leszczyny od Krzyża do zalewu i w kierunku Cedzyny.

Niedziela od godz. 1300 – Leszczyny Kopcówki i Skała.

Plan roznoszenia znajduje się w gablocie, przy kościele.

6. W minioną środę dzieci spotkały się ze Św. Mikołajem. Chciałbym w tym miejscu podziękować Stowarzyszeniu Św. Jacek za organizację i przeprowadzenie całego spotkania w Kościele, a także strażakom Ochotniczej Straży Pożarnej z Leszczyn , którzy asystowali Św. Mikołajowi.

7. W środę o godz. 1600 spotkanie Scholki Dziecięcej.

8. Rodzice Michałka Wilczyńskiego (13 miesięcy życia) nasi parafianie, proszą o wsparcie w leczeniu syna, który jest chory na raka. Obecnie Michaś jest już po 8 chemiach i po operacji wycięcia guza. Dalsze leczenie wymaga dużego nakładu pieniędzy, na co rodziców nie stać. Związku z tym w przyszłą niedzielę będziemy mogli złożyć do puszki ofiarę na ten cel. W gablocie są wywieszone materiały informujące o całej sprawie.

9. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiarę mieszkańcom Mąchocic. Byli obecni: Bednarz Agnieszka, Kuzka Dominik, Piwko Dorota, Karyś Anna, Michcik Stanisława, Kupis Katarzyna, Karyś Alicja, Kaleta Waleria, Białogońska Anna. Do sprzątania w najbliższą sobotę zapraszamy kolejnych mieszkańców Mąchocic.