Ogłoszenia parafialne na II Niedzielę Po Narodzeniu Pańskim 05.01.2020r.

1. Jutro będziemy przeżywać Uroczystość Objawienia Pańskiego tzw. Trzech Króli, Na Mszach św. święcimy kadzidło i kredę. Przed kościołem można zaopatrzyć się w nie u młodzieży z KSM-u. Także w dzisiejszej prasie katolickiej możemy poszerzyć swoją wiedzę na temat Święta Trzech Króli. Zachęcamy więc do lektury.

W tym dniu jak już było ogłaszane nasza Parafia organizuje „I Leszczyński Orszak Trzech Króli” we współpracy z Fundacją „Orszak Trzech Króli” w Warszawie. Do udziału zapraszamy wszystkie grupy działające przy naszej parafii, Koła Gospodyń Wiejskich i Gospodarzy w strojach Regionalnych, strażaków oraz wszystkie cztery szkoły podstawowe z terenu naszej parafii.

Plan wydarzenia:

Od godz. 10.45 Zbiórka uczestników pod budynkiem SP w Leszczynach i przemarsz do Kościoła.

O godz. 12.00 Msza św. w Kościele, po Mszy św. przemarsz do ołtarza polowego.

2. W najbliższą sobotę, 11 stycznia w Wyższym Seminarium Duchownym w Kielcach odbędzie się spotkanie Grona Przyjaciół Seminarium, które rozpocznie się w Katedrze od godz. 11.00. Po Mszy św. spotkanie opłatkowe w Seminarium.

Ks. Rektor z całą wspólnotą Seminarium serdecznie zaprasza wszystkich przyjaciół.

3. Kontynuujemy wizytę duszpasterską. Dziękujemy za dotychczas złożone ofiary. Program wizyty duszpasterskiej na najbliższe dni (podajemy według starego nazewnictwa):

– we wtorek, (7 stycznia) : 1 Ksiądz Leszczyny za krzyżem, domy przy trasie, domy nad zalewem i dalej do p. Henryka Bednarza od godz. 9.00. Od godz. 15.00 2 Księży, Leszczyny  za Kościołem od wąwozu 1 Ksiądz, 2 Ksiądz od p. Iwańskiego   w kierunku Kościoła.

– w środę, (8 stycznia) : Od godz. 15.00 Leszczyny od Krzyżówki w kierunku Bęczkowa 3 Księży. 1 Ksiądz od nr. 66 p. Grzegolec, 2 Ksiądz od nr. 52 p. Ozga do nr. 42b p. Kubiec,  3 Ksiądz od nr. 41 p. Kundera do nr. 30 p. Sańpruch.

– w czwartek (9 stycznia) : Leszczyny od godz. 15.00. 2 Księży. 1 Ksiądz od p. Serwańskiej prawa strona za kościołem do p. Pocheć. 2 Ksiądz wąwóz za kościołem i w kierunku rzeki.

– w piątek (10 stycznia) : Od godz. 15.00 Leszczyny 3 Księży. 1 Ksiądz od nr. 29 p. Szymoniak do nr. 15. 2 Ksiądz od nr.14 p. Matuszewski, 3 Ksiądz od pierwszego domu od strony Bęczkowa.

– w sobota (11 stycznia) : Od godz. 9.00 2 Księży Radlin Ogrodzenie. 1 Ksiądz radlin ulica także od godz. 9.00.

– w poniedziałek (13 stycznia) : Cedzyna góra 2 Księży od godz.9.00. 1 Ksiądz od Woli Kopcowej, 2 Ksiądz od dołu. 3 Ksiądz od godz. 9.00 Cedzyna przy trasie prawa strona (zacznie od strony Domaszowic).

Prosimy o pojazdy do podwiezienia Księży na kolędę i po kolędzie na plebanię.

Ofiary z kolędy w tym roku są przeznaczone na kontynuację prac przy kościele. Kolejny etap, to praca przy elewacji Kościoła i wykonanie tynków renowacyjnych.

W związku z tym kontynuujemy gromadzenie środków na dalsze prace.

4. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiarę mieszkańcom Cedzyny ul. Kielecka. Byli obecni: Dudzik Maria, Śniowska Alfreda, Kapińska Teresa, Adamiec Teodora, Zebrzowcy Alicja i Andrzej, Dudzik Stanisława.

Do sprzątania w najbliższą sobotę na godz. 9.00, zapraszamy kolejnych mieszkańców Cedzyny ul. Kielecka.