Ogłoszenia parafialne na II Niedzielę Wielkiego Postu 08.03.2020r.

1. Dzisiaj rozpoczęliśmy Parafialne Rekolekcje Wielkopostne. Prowadzi je O. Dominikanin Krzysztof Kocjan. Program rekolekcji podany jest także na stronie internetowej parafii oraz w gablocie przy kościele (przeczytać program).

2. Dzisiejsza niedziela, II Wielkiego Postu zwana Niedzielą „Ad Gentes” jest Dniem Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Zgodnie z postanowieniem Episkopatu zbierane są ofiary do puszek na pomoc Polskim misjonarzom. Za dzisiejszą tacę gospodarczą dziękujemy.

3. Zgodnie z programem rekolekcji Msza św. poranna w poniedziałek, wtorek i środę będzie sprawowana o godz. 830 a nie o godz. 700. W związku z tym jeśli ktoś zamówił intencję mszalną na godzinę 700 to będzie ona sprawowana o godz. 830.

4. Jak co roku do końca kwietnia, większość Polaków składa roczne zeznanie podatkowe. Zachęcamy do przekazania 1% podatku za rok 2019 na Caritas Diecezji Kieleckiej (KRS: 0000198087). Dzięki temu wsparciu Caritas prowadzi hospicja, pomaga w leczeniu i rehabilitacji chorych, wspiera ubogie rodziny i dzieci oraz niesie pomoc bezdomnym. Przekazując 1% na Caritas wspieramy dzieła miłosierdzia Kościoła.

Na plakatach i ulotkach dostępne są szczegółowe informacje w tej sprawie. Także osoby pobierające emerytury na podstawie specjalnego druku mogą przekazać 1% podatku na Caritas.

5. W przyszłą niedzielę grupa Naszych Parafian wyjeżdża na Misterium Męki Pańskiej do Krakowa, z pod Kościoła o godz. 1200.

6. 13 marca organizowana jest kolejna nocna Droga Krzyżowa na Święty Krzyż pod hasłem: „Krzyż w więzach wspólnoty”. Rozpoczęcie o godz. 2000 Mszą św. w parafii Dąbrowa pod przewodnictwem Ks. Bpa. Jana Piotrowskiego. Zapisy w zakrystii u ks. Dariusza. Przemarsz trasą z Kielc – Dąbrowa na Święty Krzyż, w większości czerwonym szlakiem turystycznym, będzie trwał całą noc. Przybycie do Sanktuarium na Świętym Krzyżu planowane jest około 800 w sobotę (14 marca 2020r.).

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

8. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i kwiaty mieszkańcom Leszczyn. Byli obecni: Kundera Barbara, Budzisz Marzena, Sańpruch Małgorzata, Kobiec Aleksandra, Snopek Jerzy.

Do sprzątania w najbliższą sobotę na godz. 900, zapraszamy kolejnych mieszkańców Leszczyn.