Ogłoszenia parafialne na II Niedzielę Wielkiego Postu 17.03.2019r.

1. Dzisiaj rozpoczęliśmy Parafialne Rekolekcje Wielkopostne. Prowadzi je O. Piotr Graduszewski z zakonu Św. Trójcy, przełożony domu zakonnego w Budziskach, diecezja Sandomierska. Program rekolekcji podany jest także na stronie internetowej parafii oraz w gablocie przy kościele (przeczytać program).

2. Dzisiejsza niedziela, II Wielkiego Postu zwana Niedzielą „Ad Gentes” jest Dniem Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Zgodnie z postanowieniem Episkopatu zbierane są ofiary do puszek na pomoc Polskim misjonarzom.

3. W kalendarzu liturgicznym kościoła w tym tygodniu obchodzimy we wtorek, Uroczystość Św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Mary Panny.

4. Zarząd Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Kieleckiej organizuje po raz piąty Nocną Drogę Krzyżową, pod hasłem „Zwycięzca śmierci, piekła i szatana„. To modlitewne wydarzenie rozpocznie się w piątek(22 marca 2019 r.) o godz. 20:00, Mszą św. pod przewodnictwem ordynariusza diecezji kieleckiej, ks. biskupa Jana Piotrowskiego, w kościele NMP Matki Kościoła (Kielce-Dąbrowa), ul. Północna 4. Przemarsz trasą z Kielc-Dąbrowa na Święty Krzyż, w większości czerwonym szlakiem turystycznym, będzie trwał całą noc. Przybycie do Sanktuarium na Świętym Krzyżu planowane jest ok. godz. 8:00 w sobotę (23 marca 2019 r.). Nocny przemarsz 37 km, to wyzwanie do przezwyciężenia własnych słabości, to coś dla ludzi, którzy chcą pogłębić relację z Panem Bogiem. Trasa jest bardzo trudna (długość, różnica poziomów wysokości, czas przemarszu, nocna pora), ale po wcześniejszym zadbaniu o kondycję możliwa do pokonania. Naprawdę warto podjąć to wyzwanie! Bliższe informacje, regulamin i elektroniczny formularz zapisu na stronie internetowej: kielce.ksm.org.pl

5. Jak co roku do końca kwietnia, większość Polaków składa roczne zeznanie podatkowe. Zachęcamy do przekazania 1% podatku za rok 2018 na Caritas Diecezji Kieleckiej (KRS: 0000198087). Dzięki temu wsparciu Caritas prowadzi hospicja, pomaga w leczeniu i rehabilitacji chorych, wspiera ubogie rodziny i dzieci oraz niesie pomoc bezdomnym. Przekazując 1% na Caritas wspieramy dzieła miłosierdzia Kościoła.

Na plakatach i ulotkach dostępne są szczegółowe informacje w tej sprawie.

6. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 16.00 spotkanie Przyjaciół Radia Maryja.

7. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 16.00 poświęcenie książeczek dzieci I-szo Komunijnych.

8. Także w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 16.00 spotkanie Stowarzyszenia Św. „Jacek”.

9. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiarę mieszkańcom Radlina. Byli obecnie panie: Błaszczyk, Chudzicka-Urbanowicz, Popielarz Ryszard, Krajewska Teresa, Bednarska Wanda, Malinowska Marta, Tokarska Małgorzata, Ciepielowska Aneta, Kędzierska Teresa, Grudzień Stanisław, Wojtaszek Lucyna.

W przyszłym tygodniu zapraszamy do sprzątania Kościoła kolejnych mieszkańców Radlina.