Ogłoszenia parafialne na II Niedzielę Zwykłą 19.01.2020r.

1. W kalendarzu liturgicznym kościoła w tym tygodniu obchodzimy:

We wtorek,  wspomnienie Św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy.

W piątek, wspomnienie Św. Franciszka Salezego, Biskupa i Doktora Kościoła.

W sobotę, Święto Nawrócenia Św. Pawła Apostoła.

2. Trwa w Kościele Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Kościół zachęca wiernych aby także w osobistej modlitwie     prosili Ojca Niebieskiego o dar jedności wszystkich Chrześcijan.

3. W sobotę 25 stycznia przypada 6 rocznica świeceń biskupich Ordynariusza Diecezji Kieleckiej, Księdza Biskupa Jana Piotrowskiego. Polecamy Ks. Biskupa modlitwie naszych parafian.

4. Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w zorganizowaniu I-szego Leszczyńskiego: „Orszaku Trzech Króli”, odtwórcom głównych ról, Wójtom Gminy Górno i Masłów za patronat honorowy, dyrekcjom szkół, rodzicom i dzieciom wszystkich szkół za czynny udział oraz wszystkim, którzy wzięli udział w marszu. Dziękujemy Ks. Krzysztofowi za pomysł i koordynację całego przedsięwzięcia.

5. Kontynuujemy wizytę duszpasterską. Dziękujemy za dotychczas złożone ofiary. Program wizyty duszpasterskiej na najbliższe dni:

– w poniedziałek, (20 stycznia) : Radlin prawa strona od Kielc 3 Księży od godz. 15.00. Jeden Ksiądz od drogi na Ogrodzenie do nr. 43a p. Rzędowski. Drugi Ksiądz od nr. 45 p. Pulut do nr. 88a p. Wójcik. 3 Ksiądz od Niestachowa do nr. 90a p. Radek.

– we wtorek, (21 stycznia) : Radlin prawa strona od Kielc od godz. 15.00. Jeden Ksiądz od p. Czai Dominika (uliczka przed Zajazdem od Górna) do p. Małgorzaty Kmiecik nr. 141a. Drugi Ksiądz od p. Janiny Ksel do p. Marii Gil nr. 115. Trzeci Ksiądz Radlin lewa strona od Kielc od nr. 114a p. Kaleta do p. Stachurskiego nr. 152. Wszyscy Księża zaczynają od godz. 15.00.

– w środę, (22 stycznia) : Radlin lewa strona od Kielc od godz. 15.00   2 Księży. Jeden Ksiądz od p. Krystyna Matanina nr. 153a, drugi Ksiądz od stacji paliw.

Prosimy o pojazdy do podwiezienia Księży na kolędę i po kolędzie na plebanię.

Ofiary z kolędy w tym roku są przeznaczone na kontynuację prac przy kościele.

6. Kolęda w naszej parafii dobiega końca. Rodziny które z różnych powodów nie mogły przyjąć księdza w wyznaczonym terminie będą mogły to uczynić w czwartek i piątek, zgłaszając swoją wolę pobłogosławienia domu. Raz jeszcze dziękujemy za ofiary złożone z racji kolędy, za wszelką życzliwość i gościnność a także za transport.

7. Z naszej parafii organizowany jest wyjazd na nocne czuwanie do Częstochowy z 4 na 5 lutego. Wyjazd z parafii przy kościele o godz. 17.00 powrót następnego dnia około godz. 6.00.

8. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiarę mieszkańcom Cedzyny Piaski. Byli obecni: Andrzej Bąk, Joanna Pajdo, Przemysław Kania, Marta Kania, Kornelia Kania, Andrzej Kaczmarczyk, Katarzyna Czaja.

Dziękujemy mieszkańcom całej Cedzyny, którzy przychodzili sprzątać kościół, przygotowując go do niedzielnej Eucharystii. 

Kolejka teraz przechodzi na mieszkańców Leszczyn. Do sprzątania w najbliższą sobotę na godz. 9.00, zapraszamy mieszkańców Leszczyn od Bęczkowa od pierwszego numeru.