Ogłoszenia parafialne na III Niedzielę Wielkanocną 05.05.2019r.

1. W kalendarzu liturgicznym Kościoła w tym tygodniu obchodzimy:

– W poniedziałek, Święto Świętych Apostołów, Filipa i Jakuba.

– We wtorek, Święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Łaski Bożej, głównej patronki miasta Kielc.

– W środę, Uroczystość Św. Stanisława, Biskupa i Męczennika, Głównego Patrona Polski i Diecezji Kieleckiej.

2. Rektorat Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach w myśl wskazań Kodeksu Prawa Kanonicznego podaje do wiadomości, że Marek Zawadzki, Diakon Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach, pochodzący z tutejszej parafii, przez posługę Biskupa Kieleckiego Jana Piotrowskiego otrzyma Święcenia Prezbiteratu w sobotę 25 maja 2019r. o godz. 1000 w Bazylice Katedralnej w Kielcach.

3. Sebastian Brzoza Alumn Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach, zaprasza wszystkich parafian na uroczystą Eucharystię pod przewodnictwem Ks. Biskupa Ordynariusza Jana Piotrowskiego na święcenia Diakonatu które, będą miały miejsce w Bazylice Katedralnej w Kielcach w najbliższą sobotę 11 maja 2019r. o godz. 10.00.

4. Zgodnie z tradycją w przyszłą niedzielę będziemy poświęcać pola, prosząc o Boże Błogosławieństwo dla pracujących na roli, o pomyślne urodzaje i plony uwielbiając Boga, który dał ludziom ziemię aby „…czynili ją sobie poddaną…”. Od godz. 1415 w Podmąchocicach i Mąchocicach Górnych i Dolnych jeden Ksiądz. Drugi Ksiądz Kopcówki, Leszczyny Skała i Leszczyny. Gromadzimy się jak najliczniej w miejscach poświęceń.

5. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przypomina, że termin składania wniosków o przyznanie płatności bezpośrednich na 2019r. w terminie bezsankcyjnym upływa 15 maja 2019r. Serdecznie zachęcamy rolników do niezwłocznego złożenia wniosku.

6. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiarę mieszkańcom Radlina. Byli obecni: Gała Stanisław, Sikora Marianna, Kmiecik Teresa, Kmiecik Wiesława. Do sprzątania w tym tygodniu zapraszamy kolejnych mieszkańców Radlina.