Ogłoszenia parafialne na III Niedzielę Wielkiego Postu 24.03.2019r.

1. Przeżywaliśmy w minionym tygodniu rekolekcje, wiele z nas przystąpiło do spowiedzi. Trwajmy w łasce uświęcającej i postanowieniach wielkopostnych uczestnicząc w  nabożeństwach, Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali, rozważając Mękę Pana Jezusa.

2. W kalendarzu liturgicznym kościoła w tym tygodniu obchodzimy w poniedziałek, Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze św. w tym dniu o godz. 700, 900 i 1700.

3. Zbliża się czas kolejnej rocznicy narodzin dla nieba Św. Jana Pawła II. Dziękujemy Panu Bogu za dar jego osoby. Tę naszą wdzięczność będziemy mogli wyrazić poprzez uczestnictwo we Mszy Świętej sprawowanej pod przewodnictwem Ks. Biskupa Mariana Florczyka, we wtorek 2 kwietnia 2019 r. o godz. 18.30, w kościele parafialnym w Masłowie. Po zakończeniu Mszy Świętej odbędzie się tradycyjnie już Droga Krzyżowa z kościoła parafialnego na lotnisko.

4. Tradycyjnie już w Wielkim Poście Rozprowadzane są przez Caritas baranki wielkanocne. Ofiary zbierane przy tej okazji przeznaczone są na zorganizowanie letniego wypoczynku dzieci z rodzin ubogich z naszej diecezji

5. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 16.00 poświęcenie książeczek dzieci I-szo Komunijnych.

6. Także dzisiaj po Mszy św. o godz. 16.00 spotkanie Stowarzyszenia Św. „Jacek”.

7. W środę próba Scholi Dziecięcej o godz. 1600.

8. W gablocie przy kościele umieszczony jest Apel Świętokrzyskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w sprawie zaniechania wypalania traw i pozostałości roślinnych. Bardzo prosimy zapoznać się z jego treścią. Jest umieszczony także na stronie internetowej parafii.

9. Od przyszłej niedzieli będzie można rezerwować intencje mszalne na drugie półrocze

10. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i kwiaty mieszkańcom Radlina. Byli obecni: Kołodziejska Teresa, Kołodziejski Przemysław, Piotrowska Teresa, Piotrowski Tomek, Komorowska Maria, Krajcarz Iwona, Bednarz Agata. W przyszłym tygodniu zapraszamy do sprzątania Kościoła kolejnych mieszkańców Radlina.