Ogłoszenia Parafialne na IV Niedzielę Zwykłą 29.01.2023r.

1. W czwartek, 2 lutego obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego (Matki Bożej Gromnicznej). Ten dzień w Kościele poświęcony jest życiu konsekrowanemu. Msze św. o godz. 700, 900 i 1700. Modlić się będziemy za wspólnoty zakonne, a ofiary składane na tacę są przeznaczone na wsparcie zakonów kontemplacyjnych w naszej diecezji. Poświęcenie świec na wszystkich Mszach św. Natomiast o godz. 1700 Dzieci  I-szo Komunijne poświęcą swoje świece, oraz otrzymają zakupione przez Księdza książeczki – modlitewniki.

2. W kalendarzu liturgicznym kościoła we wtorek obchodzimy, wspomnienie Św. Jana Bosko, prezbitera.

3. Ksiądz Rektor Seminarium Duchownego w Kielcach, dziękuje za zorganizowanie Parafialnego Dnia Seminaryjnego, za dar wspólnej modlitwy, gościnność i za materialne wsparcie seminarium. Zebrana taca wyniosła 5709,00zł.

4. W tym tygodniu przypada I Piątek i I Sobota miesiąca. Spowiedź dla praktykujących rozpocznie się w piątek o godz.1615, natomiast Nabożeństwo I Soboty o godz.1630.

5. Jak ogłaszaliśmy organizowana jest pielgrzymka na Jasną Górę na nocne czuwanie z 4 na 5 lutego. Wyjazd z parkingu parafialnego o godz. 1700. Powrót planowany jest o godz. 300. Koszt 50 zł, jest jeszcze kilka wolnych miejsc, zapisy u Ks. Dariusza.

6. Zachęcamy do lektury czasopism. W najnowszym numerze niedzieli jest między innymi krótki artykuł o Katolickim Stowarzyszeniu Młodzieży naszej parafii. Zachęcamy do lektury.

7. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiarę mieszkańcom Mąchocic Kapitulnych. Byli obecni: Małgorzata Barcicka, Stanisława Michcik, Anna Krzyszkowska, Daniel Dziewięcki, Irena Dziewięcka, Stanisława Osełka.

Do sprzątania w najbliższą sobotę (na godz. 900), zapraszamy kolejne rodziny z Mąchocic Kapitulnych.