Ogłoszenia parafialne na Niedzielę Miłosierdzia Bożego (II Niedzielę Wielkanocną) 28.04.2019r.

1. Dzisiejsza Niedziela przeżywana jest w Kościele jako Niedziela Miłosierdzia Bożego i rozpoczyna kolejny Tydzień Miłosierdzia. Jest to święto patronalne Caritas. Przed kościołem zbiórka na cele charytatywne.

2. Przed nami miesiąc maj, w sposób szczególny poświęcony Matce Bożej, w którym podczas Nabożeństw modlimy się Litanią Loretańską śpiewając pieśni ku Jej Czci. Nabożeństwa Majowe w zwykłe dni po Mszy św. o godz. 17.00 a w niedziele i święta   po Mszy św. o godz. 16.00. Starajmy się także podtrzymywać piękny zwyczaj śpiewania pieśni przy figurach i przydrożnych kapliczkach naszej parafii.

3. W piątek 3 maja, Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, Głównej Patronki Polski, Msze św. jak w każdą niedzielę z odnowieniem Milenijnego oddania naszej Ojczyzny pod opiekę Maryi. W tym dniu obchodzimy również rocznicę Konstytucji 3 maja. Na Mszy św. o godz. 1200 będziemy się modlić w intencji Ochotniczej Straży Pożarnej z Leszczyn, Mąchocic Kapitulnych a także Górna i Woli Jachowej. Ta Msza św. jeśli pogoda na to pozwoli sprawowana będzie przy ołtarzu polowym.

4. W kalendarzu liturgicznym kościoła w tym tygodniu obchodzimy:

W poniedziałek, Uroczystość Św. Wojciecha, Biskupa i Męczennika, Głównego Patrona Polski.

W czwartek , wspomnienie Św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła.

W sobotę, wspomnienie Św. Floriana, męczennika.

5. Spotkanie organizacyjne rodziców i dzieci I-szo Komunijnych w ramach przygotowania do Liturgii Uroczystości I-szej Komunii Św. 29 kwietnia w poniedziałek po Mszy św. o godz. 1730.

6. Rocznicę I-szej Komunii Świętej będziemy obchodzić w niedzielę 19 maja na Mszy św. o godz. 1200.

7. Dzisiaj po mszy św. o 16.oo spotkanie Stowarzyszenia Święty Jacek.

8. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiarę mieszkańcom Radlina. Byli obecni: Janina Parkita, Beata Banak, Małgorzata Krawczyk, Aneta Raczyńska, Mieczysław Prachtór, Grzegorz Prachtór, Elżbieta Ślusarczyk, Anna Szady. Do sprzątania w tym tygodniu zapraszamy kolejnych mieszkańców Radlina.