Ogłoszenia parafialne na Niedzielę Palmową 25.03.2018r.

  1. Dzisiejsza Niedziela Męki Pańskiej zwana Palmową rozpoczyna Wielki Tydzień. Na wszystkich Mszach świętych obchodzimy pamiątkę uroczystego wjazdu Jezusa do Jerozolimy, czego znakiem są poświęcane dzisiaj palmy.
  2. W Wielką Środę od godz. 10.00 będziemy odwiedzać chorych udzielając sakramentów. Prosimy zgłaszać chorych w zakrystii.
  3. Zbiórka lektorów i ministrantów w Wielki Wtorek po Mszy św.o 17.00
  4. Codziennie przed mszą św. możliwość spowiedzi do środy włącznie.
  5. Wielki Czwartek – pamiątka ustanowienia Sakramentu Eucharystii i Sakramentu Kapłaństwa. Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00, po której nastąpi przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy. Podczas tej Mszy Św., dzieci klas trzecich, które w tym roku przystąpią do pierwszej Komunii św. dziękować będą za dar Eucharystii. Jako wyraz wdzięczności każde z dzieci złoży kwiat, a po Mszy św. pozostaną jeszcze na krótkiej adoracji. Adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy w Wielki Czwartek do godz. 22.00.
  6. Wielki Piątek – dzień śmierci Pana Jezusa na krzyżu. Od rana adoracja w Ciemnicy. Nabożeństwo Wielkopiątkowe rozpoczniemy Drogą Krzyżową o godz. 16.30 po czym nastąpi liturgia Adoracji Krzyża zakończona Komunią św. i przeniesieniem Pana Jezusa do Grobu. W tym dniu nie odprawia się mszy św., jedyną ofiarę złożył na Krzyżu Jezus Chrystus. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły (co do jakości i ilości). Starajmy się przeżyć ten dzień  w szczególnej powadze i skupieniu.
    Adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy i  Grobie do godz. 23.00:

10.00  – Dzieci

19.00  –  Koła Różańcowe 

20.00  –  Domowy Kościół

21.00  –  Chór Parafialny

22.00  –  Młodzież

Adoracja indywidualna do godz. 23.00.

7. Wielka Sobota –  dzień przebywania Pana Jezusa w Grobie.  Poświęcenie pokarmów od godz. 900 do 12.00 co pół godziny. Liturgię Wigilii Paschalnej rozpoczniemy o godz. 19.00 poświęceniem ognia i paschału, następnie poświęcona będzie woda i odnowimy przyrzeczenia chrzcielne, po czym sprawowana będzie msza św. Wigilii Paschalnej. Przynosimy  ze sobą świece. Adoracja Pana Jezusa w Grobie do godz. 22.00.
8. Msza św. Rezurekcyjna w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego poprzedzona procesją, celebrowana będzie o godz. 6.00 Następne Msze św. o godz. 9.00, godz. 10.30, 12.00, o godz. 16.00
9. Zachęcamy wszystkich do uczestnictwa w sprawowanych obrzędach Wielkiego Tygodnia, a także do adoracji Pana Jezusa w Ciemnicy i Grobie. Kościół w Wielki Piątek i Wielką Sobotę otwarty będzie od godz. 8.00.
10. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiarę mieszkańcom Podmąchocic. Byli obecni: Jacek Borek, Maria Gajewska, Halina Pulut, Anna Gajewska, Marta i Rafał Waldon, Aniela Waldon, Janina Bujak, Bożena Bujak, Maria Grzegorczyk.
W Wielki Czwartek na godz.9.00 zapraszamy do sprzątania Kościoła kolejnych mieszkańców Podmąchocic.