Ogłoszenia parafialne na Niedzielę Palmową 5 kwietnia 2020 r

1. Dzisiejsza Niedziela Męki Pańskiej zwana Palmową, rozpoczyna Wielki Tydzień. Na wszystkich Mszach św. odbywa się błogosławieństwo palm.

2. Ze względu na zagrożenie pandemią oraz mając na uwadze zalecenia państwowe a także kościelne, nie będziemy jeździć po domach do chorych, tym bardziej że do spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej można przystąpić aż do Uroczystości Zesłania Ducha św.

3. Przypominamy, że dyspensa Biskupa Kieleckiego od niedzielnego obowiązku uczestniczenia we Mszy św. została przedłużona, aż do odwołania.

4. W tym roku przebieg uroczystości Triduum Paschalnego będzie miał z wiadomych względów inny przebieg, a jego porządek będzie następujący:

5. Wielki Czwartek – to dzień, w którym obchodzimy pamiątkę ustanowienia Sakramentu Eucharystii i Sakramentu Kapłaństwa. Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 1800. Najświętszy Sakrament pozostanie w tabernakulum ołtarza głównego a nie
w ciemnicy.

6. Wielki Piątek – dzień śmierci Pana Jezusa na krzyżu. Nabożeństwo Wielkopiątkowe rozpoczniemy Drogą Krzyżową
o godz. 1630, po czym nastąpi liturgia Adoracji Krzyża. Nie będzie ucałowania krzyża przez uczestników liturgii. Po przeniesieniu Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego, nastąpi indywidualna adoracja do godz. 2100. W tym dniu nie odprawia się Mszy św. Jedyną ofiarą jest ta, którą złożył na Krzyżu Jezus Chrystus. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły (co do jakości
i ilości). Starajmy się przeżyć ten dzień w szczególnej powadze
i skupieniu.

7. Wielka Sobota – to dzień przebywania Pana Jezusa w Grobie. Liturgię Wigilii Paschalnej rozpoczniemy o godz. 1900 w kościele Liturgią światła, następnie Liturgia słowa oraz Liturgia chrzcielna bez błogosławieństwa wody chrzcielnej, po czym sprawowana będzie Msza św. Wigilii Paschalnej.

8. W tym roku w Wielką Sobotę nie będzie tradycyjnego poświęcenia pokarmów wielkanocnych w kościołach. Przed rozpoczęciem śniadania wielkanocnego zaleca się, aby w domach odmówić w gronie rodziny przygotowane modlitwy, które są dostępne na naszej stronie parafialnej i profilu facebook’owym Parafii Leszczyny.

9. Msza św. Rezurekcyjna w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego celebrowana będzie o godz. 600 rano. Nie będzie procesji rezurekcyjnej, natomiast na zakończenie Eucharystii będzie samo błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. Następne Msze św. o godz. 900, godz. 1030, 1200, o godz. 1600.

10. Dalej można nabywać baranki wielkanocne Caritas.

11. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiarę mieszkańcom Leszczyn. Były to następujące osoby: Janina Waldon, Janina
i Anna Wołowiec.
Do przygotowania świątyni na święta w Wielką Sobotę o godz. 900, zapraszamy kolejnych mieszkańców Leszczyn.