Dzisiejsza Niedziela Zesłania Ducha Świętego kończy okres Wielkanocny. Od Jutra rozpoczyna się w kościele czas zwykły w ciągu roku, w liturgii dominuje kolor szat zielony. Jutro święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła; odpust w parafii Dąbrowa. Msze św. w naszej parafii jak w dni powszednie o godz. 700 i 1700.
W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Najświętszej Trójcy.
W kalendarzu liturgicznym Kościoła w tym tygodniu obchodzimy:
– w poniedziałek, Święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła.
– w środę, wspomnienie św. Barnaby, Apostoła.
– w czwartek, Święto ku czci Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
– w piątek, wspomnienie św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła.
– w sobotę, wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika.
Komunikat Kurii Diecezjalnej z dn. 6.06.2025 r.
W najbliższą sobotę 14 czerwca przypadnie 50 rocznica święceń kapłańskich Ks. Proboszcza. W tej intencji w niedzielę 15 czerwca o godz. 1200 Ks. Proboszcz odprawi jubileuszową Mszę św. dziękczynną, na którą serdecznie wszystkich zaprasza.
Jak już podawaliśmy w ubiegła niedzielę, można rezerwować intencje mszalne na II półrocze 2025 r. Jednocześnie przypominamy, że zarezerwowaną intencję podajemy 2 tygodnie wcześniej.
Zachęcamy do lektury nowego czasopisma „Dobra Nowina Diecezji Kieleckiej”. W wysokiej jakości wydaniu znajdziemy przedstawienie sylwetki nowego papieża, czy wartościowe artykuły m.in. o kulcie Najświętszego Serca Pana Jezusa, przydrożnych kapliczkach i kościołach Roku Jubileuszowego. Proponowana cena to 20 zł. Czasopismo jest formą cegiełki na rzecz diecezjalnych mediów. Wszystkie ofiary przeznaczone są na wsparcie i rozwój Diecezjalnego Radia eM Kielce.
W zakrystii mamy do nabycia zdjęcia Ojca Świętego Leona XIV w ramkach lub bez. Chętni mogą się zgłaszać do ks. Krzysztofa.
Dziękujemy za sprzątanie kościoła oraz za zakupione środki czystości mieszkańcom Radlina. Obecni byli: Łukasz Gołuch, Krzysztof Gołuch, Janina Hińcza, Teresa Kaleta, Jadwiga Raczyńska, Krystyna Kmiecik, Małgorzata Pastuszko i Marek Hińcza. Na najbliższą sobotę na godz. 900, zapraszamy kolejnych mieszkańców z Radlina według kolejki.

św. Jacek






























