Ogłoszenia parafialne na Niedzielę Zesłania Ducha Świętego 19.05.2013r

1. Dzisiejsza Niedziela Zesłania Ducha Świętego kończy okres Wielkanocny. Jutro święto NMP Matki Kościoła, Msze św. o godz. 700, 900 i 1700. Na Mszy św. o godz. 1700 tak jak było zapowiadane wcześniej modlić się będziemy o powołania do kapłaństwa, uczestniczyć będą przedstawiciele Seminarium zarówno z grona profesorów jak i alumnów, zapraszamy więc wszystkich a zwłaszcza grupy modlitewne, kandydatów do bierzmowania, dzieci Rocznicowe, do udziału w tej liturgii.

2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy także, w piątek, Najświętszą Maryję Pannę, Wspomożycielkę Wiernych,

a w przyszłą niedzielę Kościół obchodzi Uroczystość Najświętszej Trójcy.

3. Dzieci, które wczoraj przystąpiły do I Komunii Świętej w dniu jutrzejszym udają się na pielgrzymkę do Częstochowy. Zbiórka i wyjazd o godz. 715 z Mąchocic, Leszczyn, Cedzyny, Radlina. W kolejne dni Białego Tygodnia dzieci przychodzić będą do kościoła na godz. 1700. Dziękuję rodzicom dzieci za Dar Ołtarza, jest nim odnowiona późnobarokowa monstrancja z połowy XVIII wieku, która używana była w naszym kościele podczas liturgii i nabożeństw.

4. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 900 spotkanie Kandydatów do Bierzmowania i ich rodziców.

5. Dzisiaj będziemy święcić pola, jeden ksiądz. od godz. 1400 w Podmąchocicach, Mąchocicach Górnych a około godz. 1445 w Mąchocicach Dolnych. Drugi ksiądz od godz. 1400 Kopcówki i Leszczyny Skała a następnie Radlin od około godz. 1430. Gromadzimy się jak najliczniej w miejscach poświęceń.

6. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 1600 spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja i TV Trwam.

7. W najbliższą sobotę do sprzątania kościoła zapraszamy mieszkańców Cedzyny, prawa strona w kierunku Kielc.