Ogłoszenia parafialne na Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego 01.04.2018r.

1 Chrystus Zmartwychwstał – Wielkanoc to czas otuchy i nadziei. Czas odradzania się wiary w siłę Chrystusa i drugiego człowieka. Życzymy wszystkim naszym parafianom, wszystkim gościom przybyłym do rodzin naszej parafii by Święta Wielkanocne przyniosły radość oraz wzajemną życzliwość, aby stały się źródłem wzmacniania ducha. Niech Zmartwychwstanie, które niesie odrodzenie, napełni pokojem i wiarą, niech da siłę w pokonywaniu trudności i pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość.

2 Dziękujemy za pomoc w przygotowaniu do przeżycia uroczystości Wielkiego Tygodnia i Wielkiej Nocy:

– wszystkim, którzy przygotowali i prowadzili Drogę Krzyżową w Wielkim Poście.
– Lektorom, którzy w Wielkim Tygodniu czytali Pasję, Słowo Boże, Chórowi parafialnemu i scholi, za ubogacenie liturgii  pięknym śpiewem, Liturgicznej Służbie Ołtarza, dzieciom i młodzieży.
– pani Annie Kmieć, za zaprojektowanie i wykonanie  Grobu Pańskiego a także ułożenie kwiatów. Rodzinom ze Wspólnoty Domowego Kościoła,  p. Jerzemu Snopkowi i wszystkim panom, którzy pomagali, młodzieży – Magdzie Borek, Tadeuszowi Wdowiakowi, Aleksandrze Łakomiec, Darii Pająk, Marii Kuzka, Natalii Kropisz, Martynie Sikora, Karolowi Gębskiemu, Grzegorzowi Kołodziejskiemu za pracę przy budowaniu Ciemnicy, dziękujemy także za wykonanie Krzyża do grobu,  p. Kościelnemu, ks. Krzysztofowi i ks. Dariuszowi za kierowanie pracą przy budowaniu Ciemnicy i Grobu Pańskiego.
– Ochotniczej Straży Pożarnej z Mąchocic i Leszczyn za pełnioną wartę przy grobie Pana Jezusa.
– wszystkim, którzy składali ofiary na kwiaty do Grobu.
– wszystkim za dzisiejszy udział w uroczystościach rezurekcyjnych …

3 Jutro drugi dzień Świąt. Msze Św. o godz. 700; 900; 1030, 1200; 1600. Taca dnia jutrzejszego jest przeznaczona na potrzeby KUL.

4 Najbliższa Niedziela przeżywana jest w Kościele jako Niedziela Miłosierdzia Bożego i rozpoczyna kolejny Tydzień Miłosierdzia. Jest to święto patronalne Caritas. Przed kościołem będzie zbiórka na cele charytatywne. Dzieci na swoją Mszę św. przynoszą Jałmużnę Wielkopostną i złożą ją przed ołtarzem.

5 Są do odebrania listy od Seminarium dla członków Grona Przyjaciół i Sympatyków Seminarium Duchownego w Kielcach (na stoliku pod chórem).

6 Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiarę mieszkańcom Podmąchocic, którzy w Wielki Czwartek zakończyli swoją kolejkę. Byli obecni: Jacek Łakomiec, Szymon Łakomiec Daria Mrozik, Paweł Mrozik, Natalia Krawczyk, Marta Krawczyk, Karol Wojtyna, Grzegorz Wzorek, Józef Malinowski, Adam Malinowski. W Wielką Sobotę rozpoczęli kolejkę mieszkańcy Leszczyn od Bęczkowa poczynając. Byli obecni: Edward Sito, Barbara Bzymek, Małgorzata Jasińska, Anna Wdowiak, Renata Wdowiak, Grzegorz Wdowiak, Gabrysia Kobiec, Małgorzata Kobiec, Agnieszka Kura, Małgorzata Krzysztofik, Teresa Matuszewska, Jan Matuszewski, Anna Matuszewska. Do sprzątania w tym tygodniu zapraszamy kolejnych mieszkańców Leszczyn.