Ogłoszenia parafialne na Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego 31 marca 2024r.

1. Chrystus Zmartwychwstał – Wielkanoc to czas otuchy i nadziei. Czas odradzania się wiary w siłę Chrystusa i drugiego człowieka. Życzymy wszystkim naszym parafianom, wszystkim gościom przybyłym do rodzin naszej parafii oraz rodzinom ukraińskim, przebywającym na terenie naszej parafii by Święta Wielkanocne przyniosły radość oraz wzajemną życzliwość, aby stały się źródłem wzmacniania ducha. Niech Zmartwychwstanie, które niesie odrodzenie, napełni pokojem i wiarą, niech da siłę w pokonywaniu trudności i pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość.

2. Dziękujemy za pomoc w przygotowaniu do przeżycia uroczystości Wielkiego Tygodnia i Wielkiej Nocy:

– wszystkim, którzy przygotowali i prowadzili Drogę Krzyżową w Wielkim Poście.

– Lektorom, którzy w Wielkim Tygodniu czytali Pasję, Słowo Boże, Chórowi parafialnemu na czele z Panem Organistą, scholii młodzieżowej i dziecięcej, za ubogacenie liturgii  pięknym śpiewem, Liturgicznej Służbie Ołtarza, dzieciom I-szo Komunijnym i młodzieży.

– Na ręce Ks. Krzysztofa Lektorom za pomoc przy budowie ciemnicy i Kołu Gospodyń z Leszczyn za przystrojenie naczynia do Wody Chrzcielnej w Wielką Sobotę.

– Na ręce Ks. Dariusza, wszystkim którzy przyczynili się do budowy Grobu Bożego. Byli obecni: Jarosław Stachura, Leszek Nowicki, Marcin Zębała, Anna Kmieć, Ewa Palak, Karolina Magala, Agata Kędziora. Młodzieży z KSM Naszej Parafii. Byli obecni: Wiktoria Kmieć, Marcelina Dziewięcka, Martyna Ziach, Krzysztof Kotaś, Bartek Wiśniewski, Mikołaj Łakomiec, Piotrek Chrabąszcz, Julia Bujak, Marcel Nowak, Karol Gil.

– Panu Kościelnemu za pomoc i poświęcony czas.

– Ochotniczej Straży Pożarnej z Mąchocic Kapitulnych i Leszczyn wraz z druhnami i druhami za pełnioną wartę przy grobie Pana Jezusa.

– wszystkim, którzy składali ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego

3. Jutro drugi dzień Świąt. Msze Św. o godz. 700; 900; 1030, 1200; 1600. Taca dnia jutrzejszego jest przeznaczona na potrzeby KUL.

4. W środę Masz św. imieninowa w int. Proboszcza o godz. 1700.

5. Za tydzień, w II niedzielę Wielkanocną obchodzimy Niedzielę Miłosierdzia Bożego, jest to Święto Patronalne Caritas, ofiary zbierane do puszek przeznaczone będą na dzieła miłosierdzia diecezjalnej Caritas.

6. Dziękujemy za sprzątanie kościoła oraz ofiarę mieszkańcom Radlina.

W Wielki Czwartek byli obecni:  Teresa Piotrowska, Stanisław Grudzień, Aneta Ciepielowska, Jarosław Tokarski, Marta Malinowska, Wanda Bednarska, Ewelina Kozioł, Paulina Toporek.

W Wielką Sobotę byli obecni: Wsuł Anna, Tutaj Genowefa, Mrozik Maria, Kwaśniewska Teresa, Wieczorek Zbigniew, Mrozik Mirosław, Popielarz Ryszard.

Do sprzątania w najbliższą sobotę zapraszamy mieszkańców Cedzyny Góra.