Ogłoszenia parafialne na Uroczystość Najświętszej Trójcy 16.06.2019r.

1. W kalendarzu liturgicznym kościoła w tym tygodniu obchodzimy:

W poniedziałek, wspomnienie Św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika.

W piątek, wspomnienie Św. Alojzego Gonzagi, zakonnika.

2. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało).   Msze św. w tym dniu o godz. 700, 900, 1100 i 1600. Po Mszy św. o godz. 1100 odbędzie się procesja do czterech ołtarzy. Bardzo prosimy tradycyjnie o przygotowanie ołtarzy do procesji. Na Mszy św. o godz. 1100 będziemy modlić się o dobre plony z z racji poświęcenia pól. Do następnego czwartku obchodzić będziemy Oktawę Bożego Ciała. Codziennie po mszy św. o godz. 1700 procesja Eucharystyczna. Dzieci, które w tym roku  przystąpiły po raz pierwszy do Komunii Świętej, uczestniczą w procesji Bożego Ciała w strojach komunijnych. W związku z powyższymi uroczystościami liturgicznymi, zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatów.

3. We wtorek, 18 czerwca jest organizowany wyjazd do energylandii w miejscowości Zator, dla ministrantów, scholi dziecięcej i młodzieżowej. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc, można się zgłaszać do Dariusza. Wyjazd o godz. 730 z parkingu przy kościele.

4. W środę kończy się rok szkolny i katechetyczny z tej okazji w środę od godz. 1600 okazja do spowiedzi, a na Mszy Św. o godz. 1700 podziękujemy Panu Bogu za miniony rok szkolny i poprosimy o dobre przeżycie dni wakacyjnych. Zapraszamy wszystkie dzieci i młodzież na tę Mszę Świętą, a także rodziców i nauczycieli.

5. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiarę mieszkańcom Radlina. Byli obecni: Karyś Stanisława, Bujak Grażyna, Wrona Jacek, Wrona Renata, Kolus Stanisława.

Do sprzątania w tym tygodniu zapraszamy kolejnych mieszkańców Radlina.