Ogłoszenia Parafialne na V Niedzielę Wielkanocną 28.04.2013r

1. W tym tygodniu w poniedziałek wspominamy Św. Katarzynę Sieneńską, dziewicę i Doktora Kościoła, Patronkę Europy w czwartek wspominamy Św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła, a w sobotę Św. Floriana, patrona Strażaków.

2. W tym tygodniu rozpoczynamy miesiąc maj, szczególnie poświęcony Matce Bożej. Nabożeństwa majowe w dni powszednie po Mszy św. o godz.1700, a w niedziele i święta po Mszy o godz.1600.Starajmy się także gromadzić przy figurach i krzyżach by śpiewem litanii i pieśni wielbić Maryję.

3. W piątek, 3 Maja – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki Polski. Msze święte jak w każdą niedzielę. Po mszach świętych odnowienie milenijnego aktu oddania Polski Najświętszej Maryi Pannie. Jest to także dzień ustanowienia Konstytucji 3 Maja, starajmy się wywiesić flagę narodową.

W tym dniu przypada także I Piątek miesiąca, z tej racji spowiedź dla odprawiających pierwsze piątki będzie w czwartek od godz.1600.

4. W przyszłą niedzielę na Mszy Św. o godz. 1130 modlić się będziemy w intencji Ochotniczej Straży Pożarnej z Leszczyn i Mąchocic, z racji wspomnienia w tym tygodniu patrona strażaków Św. Floriana.

5. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 900 przygotowanie przedchrzcielne dla rodziców i chrzestnych.

6. Dziękuję za sprzątanie kościoła i ofiarę mieszkańcom Cedzyny Góra. Byli obecni: Dobosz Zofia, Cedro Halina, Dobosz Aneta, Furmanek Aniela, Fidera Elżbieta, Kaczmarczyk Irena, Kopciara Zofia, Olejarczyk Janina.

W najbliższą sobotę do sprzątania kościoła zapraszamy kolejnych mieszkańców z Cedzyny Góra.