Ogłoszenia parafialne na V Niedzielę Wielkiego Postu 17.03.2013r

1. 13 marca w drugim dniu Konklawe, Kardynałowie wybrali nowego Papieża. Został nim Kardynał z Argentyny Jorge Maria Bergoglio, który przyjął imię Franciszek. Uroczysta Inauguracja pontyfikatu odbędzie się we wtorek 19 marca w Uroczystość Św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Wspierajmy modlitwą Ojca Św., będąc z Nim w duchowej jedności, jak o to prosił w dniu wyboru.

2. Przyszła niedziela to Niedziela Męki Pańskiej, zwana Palmową, rozpoczynająca w liturgii Kościoła Wielki Tydzień, ustanowiony w celu przeżycia przez wiernych Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa Pana. W niedzielę Palmową obchodzimy pamiątkę uroczystego wjazdu Jezusa do Jerozolimy, usłyszymy także Ewangeliczny opis Męki Pańskiej, który wprowadzi nas w przeżycia całego Tygodnia. Na każdej mszy św. poświęcenie palm, a sumę rozpoczniemy poświęceniem palm na zewnątrz przy ołtarzu polowym (jeśli na to pozwoli pogoda).

3. We wtorek na mszy św. o godz. 1700 poświęcenie modlitewników dzieci przystępujących do I Komunii Świętej, po mszy św. będzie można odbierać stroje komunijne.

4. Na drodze Krzyżowej w czwartek i piątek, a także w inne dni tygodnia, będzie możliwość spowiedzi, zachęcamy do skorzystania z tej okazji.

5. Chorych będziemy odwiedzać, udzielając Sakramentów Świętych, w Wielki Poniedziałek od godz. 1000. Zgłaszamy chorych w zakrystii.

6. Tradycyjnie rozprowadzane są w tych dniach baranki wielkanocne, ofiary zebrane przy tej okazji przeznaczone są na zorganizowanie przez Caritas, letniego wypoczynku dzieci z ubogich rodzin naszej diecezji.

7. Dzisiaj po mszy św. o godz. 1500 odbędzie się spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja i TV Trwam. Przed kościołem ciągle jeszcze można składać podpisy w obronie TV Trwam.

8. Dziękuję za sprzątanie kościoła i ofiarę mieszkańcom Mąchocic Górnych. Obecni byli: Kuzka Aneta, Kuzka Andrzej, Kuzka Natalia, Sroka Helena, Łakomiec Małgorzata, Sroka Jadwiga, Januchta Wiesława, Ksel Jolanta, Strząbała Zofia.

W następną sobotę zapraszamy kolejnych mieszkańców Mąchocic Górnych.

Biskupi po raz kolejny poparli prośbę fundacji Lux Veritatis do KRRiT o przyznanie TV Trwam miejsca na cyfrowym multipleksie. Piszą m.in. iż oczekują tego wierni Kościoła Katolickiego w Polsce oraz jego Pasterze w imię prawa i zasad demokratycznego państwa. Odrzucenie przez KRR i T kolejnego wniosku TV Trwam o uzyskanie koncesji na multipleksie oznaczałoby wyraźną dyskryminację wiernych Kościoła Katolickiego w Polsce.