Ogłoszenia parafialne na V Niedzielę Wielkiego Postu 18.03.2018 r.

1. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy:
– w poniedziałek, 19 marca – Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP.
2. W ramach wielkanocnego dzieła miłosierdzia w naszej parafii są rozprowadzane baranki Caritas. Baranki można już nabywać. Ofiary zebrane z tej okazji posłużą na prowadzenie dzieł miłosierdzia dla ubogich dzieci, szczególnie na dożywianie, organizację wypoczynku letniego i funkcjonowanie świetlic środowiskowych.
3. Biskup Ordynariusz Jan Piotrowski, zaprasza wszystkich do udziału w V pielgrzymce Diecezji Kieleckiej do Sanktuarium Grobu Bożego w Miechowie w dniu 14 kwietnia br. Przewodzić będzie hasło „Świadkowie wiary napełnieni Duchem Świętym”. Nasz Pasterz zachęca również w specjalnym komunikacie wszystkich diecezjan, do wsparcia poprzez modlitwę, cierpienie i ofiary Światowych Dni Młodzieży, które będą miały miejsce w Panamie w styczniu 2019 r. Ofiarami składanymi do puszek w Niedzielę Palmową, będziemy mogli wesprzeć materialnie młodzież diecezji kieleckiej, wyjeżdzającą na ŚDM do Panamy.
4. Wraz z Domowym Kościołem Diecezji Kieleckiej zapraszamy wszystkie rodziny do udziału w Drodze Krzyżowej na Karczówkę w piątek 23 marca. Nabożeństwo poprzedzi Msza św. pod przewodnictwem bpa Jana Piotrowskiego o godz. 17.00 w kościele parafialnym pw. Niepokalanego Poczęcia NMP przy ul. Urzędniczej w Kielcach.
5. Strażacy z Mąchocic Kap. serdecznie dziękują wszystkim osobom, które wzięły udział
w akcji zbiórki krwi.
6. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 1600 spotkanie Przyjaciół Radia Maryja i TV Trwam.
7. Jutro, tj. 19 marca w czasie liturgii Mszy św. o godz. 17.00, zostaną poświęcone
i wręczone książeczki do nabożeństwa dzieciom przygotowującym się do I Komunii św.
8. Za tydzień Niedziela Palmowa – Niedziela Męki Pańskiej. Poświęcenie palm na wszystkich Mszach św.
9. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.
10. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiary mieszkańcom Podmąchocic.
Były to następujące osoby: Monika Dulęba, Antoni Olejarczyk, Halina Gołąbek, Mariola Mazurek, Jacek, Bogusława, Maja i Dariusz Waldon, Dorota Pulut.
Do sprzątania w najbliższą sobotę na godz. 9.00 zapraszamy kolejnych parafian
z Podmąchocic.
Wszystkim Uczestnikom Ofiary Eucharystycznej, naszym Drogim Parafianom i Gościom, życzymy miłej niedzieli, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej oraz św. Jacka.
Szczęść Boże!
Duszpasterze Parafii Leszczyny