Ogłoszenia parafialne na V Niedzielę Wielkiego Postu 29.03.2020r.

1. Związku z epidemią koronawirusa, mając na uwadze zdrowie i życie wszystkich Polaków organy państwowe zadecydowały, że w Mszy św. może uczestniczyć jednocześnie nie więcej niż 5 osób, nie licząc sprawujących posługę.

2. Od poniedziałku codziennie w naszym Kościele będzie Adoracja Najświętszego sakramentu od godz. 1500 do godz. 1700 zakończona Mszą Św., a w I piątek miesiąca Adoracja również od 1500 do 1700, następnie droga Krzyżowa i Msza Św.,  w trakcie adoracji będzie możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania i po niej przyjęcia Komunii Św. bez konieczności uczestniczenia w Mszy św. W ten sposób spełnimy warunek uczestnictwa w I-szym Piątku miesiąca.  W sobotę I-szą miesiąca adoracja od godz. 1500 zakończona nabożeństwem I-szo sobotnim i Mszą św.

W związku z ograniczeniem ilości osób, ci którzy chcą adorować Pana Jezusa w Kościele muszą wpisać się na listę, którą sporządza Ks. Piotr. nr. tel.: 665-255-700.

3. Aby ułatwić całej wspólnocie parafialnej uczestniczenie w liturgii sprawowanej w Kościele w Leszczynach, na stronie facebookowej parafii będzie transmitowana w najbliższy piątek Droga Krzyżowa i Msza Św. a w niedzielę Gorzkie żale i Msza Święta popołudniowa. O innych transmisjach powiadomimy w najbliższą niedzielę.

4. Przyszła niedziela to Niedziela Męki Pańskiej, zwana Palmową, rozpoczynająca w liturgii Kościoła Wielki Tydzień, ustanowiony w celu przeżycia przez wiernych Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa Pana. W niedzielę Palmową obchodzimy pamiątkę uroczystego wjazdu Jezusa do Jerozolimy, usłyszymy także Ewangeliczny opis Męki Pańskiej, który wprowadzi nas w przeżycia całego Tygodnia.

5. Do Kancelarii prosimy przychodzić tylko w sprawach pilnych.

6. Tradycyjnie już w Wielkim Poście rozprowadzane są przez Caritas baranki wielkanocne. Można je nabyć w zakrystii.

7. Do sprzątania Kościoła od przyszłej soboty zapraszamy co dwa tygodnie, pamiętając o liczbie osób mogących przebywać w kościele.