Ogłoszenia parafialne na V Niedzielę Zwykłą 10.02.2013r

1. Dzisiejszą Niedzielą rozpoczęliśmy w Kościele Tydzień Modlitw o trzeźwość narodu pod hasłem: „Ojciec – Świadek Wiary i Trzeźwości”.

2. W tym tygodniu Środą Popielcową rozpoczynamy czas Wielkiego Postu. Posypiemy nasze głowy popiołem na znak pokuty i chęci nawrócenia.

W Środę Popielcową obowiązuje post co do ilości i jakości. Co do ilości trzy posiłki w ciągu dnia w tym raz do syta obowiązuje od 14 do 60 roku życia. Co do jakości to wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, obowiązuje od 14 roku życia. Msze święte o godz.700, 900 i o godz. 1700.

3. Okres Wielkiego Postu to czas wzmożonych postanowień i wyrzeczeń, które będziemy podejmować. Pomagały nam w tym będą Nabożeństwa Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali, które sprawowane będą w następującym porządku:

Droga Krzyżowa dla dzieci w czwartek o godz.1700,

Droga Krzyżowa dla wszystkich w piątek o godz.1700, a po niej Msza Św. na której zgodnie z tradycją będzie zbierana taca na kwiaty do Grobu Bożego. Nabożeństwo Gorzkich Żali w Niedzielę o godz.1500. W niedzielę Msza św. popołudniu przez czas Wielkiego Postu sprawowana będzie po nabożeństwie Gorzkich Żali. Od środy przy ołtarzu Matki Bożej Częstochowskiej będzie wyłożona Księga Trzeźwości.

4. Rekolekcje wielkopostne rozpoczniemy w II Niedzielę Wielkiego Postu 24.02.2013 r. będą trwały do 27.02.2013r, a prowadził je będzie o. Tacjan Mróz ze zgromadzenia Bernardynów.

5. W kalendarzu liturgicznym kościoła w tym tygodniu wspominamy także:

W poniedziałek, Najświętszą Maryję Pannę z Lourdes, w Kościele obchodzi się Światowy Dzień Chorego.

W czwartek, Świętych Cyryla Mnicha i Metodego Biskupa, Patronów Europy. W tym dniu kościół modli się za Narody Słowiańskie.

6. W przyszłą niedzielę po mszy św. o godz. 1600 spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja i TV Trawam w Sali na plebanii.

7. Dziękuję za sprzątanie kościoła i ofiarę mieszkańcom Mąchocic Górnych. Obecni byli: Michcik Helena, Kiełbik Beata, Ksel Aneta, Machul Maria, Jugo Zofia, Anioł Jadwiga, Sokołowska Aneta, Staszowska Marzena, Sańpruch Anna, Stachura Jarek, Chruściński Robert, Bysiak Renata.

W następną sobotę zapraszamy kolejnych mieszkańców Mąchocic Górnych.