Ogłoszenia Parafialne na VI Niedzielę Zwykłą 12.02.2023r.

1. W kalendarzu liturgicznym kościoła w tym tygodniu obchodzimy w poniedziałek święto Świętych Cyryla, mnicha i Metodego, biskupa, Patronów Europy.

2. Komunikat Biskupów Kieleckich w sprawie pomocy poszkodowanym przez trzęsienie ziemi w Turcji i Syrii.

3. Zarząd Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Kieleckiej po raz ósmy organizuje Nocną Drogę Krzyżową, pod hasłem „Współpracownicy Prawdy”.

Wydarzenie rozpocznie się 10 marca Mszą Świętą o godzinie 20.00 w kościele NMP Matki Kościoła (Kielce-Dąbrowa), ul. Północna 4.

Przemarsz trasą z Kielc-Dąbrowa na Święty Krzyż, w większości szlakiem czerwonym, będzie trwał całą noc. Przybycie do Sanktuarium na Świętym Krzyżu planowane jest na godzinę 8:00, 11 marca 2023r. (sobota). Od uczestników pobierana jest opłata w wysokości 20 zł przeznaczona na zapewnienie autokaru na drogę powrotną, zabezpieczenie medyczne, ubezpieczenie uczestników i pakiet uczestnika, w skład którego wchodzą m.in. mapka trasy i tekst rozważań. Zameldowani mieszkańcy gminy Górno i Masłów zwolnieni są z dodatkowej opłaty za wstęp do parku. Zapisu na VIII NDK należy dokonać online lub u ks. Dariusz. Aby się zapisać potrzebny będzie numer PESEL i numer telefonu. Osoby, które zdecydują się na udział, po 8 marca będą mogły zapisać się na miejscu wymarszu w wyznaczonym do tego punkcie po Mszy Świętej, jednak te osoby nie zostaną już objęte ubezpieczeniem. Więcej szczegółów i zapisy u ks. Dariusz.

Informacje o Wydarzeniu i wszelkie potrzebne regulaminy i oświadczenia znajdują się tutaj:

4. Próba scholii dziecięcej w czwartek o godz. 1600.

5. W czwartek o godz. 2000 zapraszamy na Godzinę Świętą.

6. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiarę mieszkańcom Mąchocic Kapitulnych. Byli obecni: Gil Małgorzata, Gołąbek Dorota, Jaros Monika, Krawczyk Zdzisław, Kmiecik Karolina.

Do sprzątania w najbliższą sobotę (na godz. 900), zapraszamy kolejne rodziny z Mąchocic Kapitulnych.