Ogłoszenia Parafialne na VII Niedzielę Wielkanocną Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego 12.05.2013r

1. W liturgii Kościoła wspominamy w tym tygodniu:

We wtorek, Św. Macieja, Apostoła.

W czwartek, Św. Andrzeja Bobolę, prezbitera i męczennika.

2. W sobotę o godz. 1200 na uroczystej Mszy św. dzieci klas II naszej parafii przystąpią do I Komunii Św.

3. W niedzielę, w Uroczystość Zesłania Ducha Św. na Mszy św. o godz. 1130 dzieci klas III obchodzić będą I rocznicę Komunii Św.

4. W związku z tymi wydarzeniami we wtorek będzie spotkanie dzieci, które obchodzą I Rocznicę Komunii Świętej po Mszy św. o godz. 1700,

a w środę, spotkanie dzieci I Komunijnych po Mszy św. o godz. 1700.

5. W czwartek natomiast, spowiedź dla dzieci które obchodzą I Rocznicę Komunii Świętej i dzieci I Komunijnych, a także dla rodziców i chrzestnych, o godz. 1900.

6. W sobotę, 18 maja w Kieleckiej Katedrze odbędą się Święcenia Kapłańskie, pamiętajmy w naszych modlitwach o nowych prezbiterach.

7. Zgodnie z wieloletnią tradycją w czasie wzrostu i dojrzewania roślin poświęcamy pola. Chcemy w ten sposób uwielbić Boga, który dał ludziom ziemię aby „…czynili ją sobie poddaną…”. Chcemy także w ten sposób prosić o błogosławieństwo dla ojczystej ziemi, dla pracujących na roli, o pomyślne urodzaje i plony. W przyszłą niedzielę będziemy święcić pola od godz. 1400 w Podmąchocicach i Mąchocicach Górnych, około godz. 1445 w Mąchocicach Dolnych a także w Kopcówkach i Leszczyny Skała od godz. 1400 a następnie Radlinie około godz. 1430. Gromadzimy się jak najliczniej w miejscach poświęceń.

 

8. W trosce o powołania kapłańskie, w tym roku, podjęta została w naszej diecezji nieustanna modlitwa polegająca na tym, że w każdym dniu roku w kolejnej parafii sprawowana jest uroczysta Msza św. w intencji powołań do służby Bożej. W naszej parafii, Msza św., z udziałem przedstawicieli Seminarium, będzie sprawowana 20 maja o godz. 1700. Zapraszamy na tę Mszę św. wszystkich a zwłaszcza grupy modlitewne, kandydatów do bierzmowania.

9. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 1600 w sali na plebanii odbędzie się spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja i TV Trwam.

10. Dziękuję za sprzątanie kościoła i ofiarę mieszkańcom Cedzyny za Sklepem. Byli obecni: Jędrzejczyk Alicja, Jędrzejczyk Stanisław, Szafraniec Ewa, Gołąbek Julia, Kowalik Karolina, Kowalik Natalia, Kowalik Małgorzata, Kowalik Elżbieta, Kowalik Małgorzata, Giemza Władysław, Kowalik Irena, Wójcik Elżbieta.

W tym tygodniu w piątek, przygotowują Kościół do wyżej wymienionych uroczystości, rodzice dzieci.

A w przyszłym tygodniu zapraszam do sprzątania Kościoła mieszkańców Cedzyny za Sklepem.