Ogłoszenia parafialne na X Niedzielę Zwykłą 09.06.2013r

1. W liturgii Kościoła wspominamy w tym tygodniu:

W poniedziałek, bł. Bogumiła, biskupa.

We wtorek, Św. Barnabę, Apostoła.

W środę, Bł. Józefa Pawłowskiego, prezbitera, z grona 108 Męczenników II wojny światowej.

W czwartek, Św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła.

W piątek, Bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika.

2. W sobotę 15 czerwca przypada 50 rocznica święceń kapłańskich i 20 sakry biskupiej Księdza Biskupa Ordynariusza Kazimierza Ryczana. Główne uroczystości z tym związane będą miały miejsce w Bazylice Katedralnej. Pamiętajmy w naszych modlitwach o Pasterzu diecezji.

3. Przeżywaliśmy Oktawę Bożego Ciała, adorując Chrystusa w Najświętszej Eucharystii. Dziękujemy wszystkim, którzy mieli swój szczególny udział w obchodach budując i przystrajając ołtarze, nosząc baldachim, feretrony, różaniec czy śpiewając podczas liturgii i procesji. Postarajmy się wszyscy aby udział w tych obrzędach liturgicznych znalazł swój wyraz w naszym codziennym życiu i był świadectwem wiary w Chrystusa.

4. Kościół pod wezwaniem Trójcy Świętej, będący częścią kompleksu klasztornego na Św. Krzyżu, zostaje podniesiony do godności Bazyliki Mniejszej. Uroczystości związane z tym historycznym wydarzeniem odbędą się na Św. Krzyżu 16 czerwca. Ojcowie Oblaci zapraszają wszystkich do udziału w uroczystościach.

5. W przyszłą niedzielę po mszy św. o godz. 900 odbędzie się spotkanie dla rodziców kandydatów do S. Bierzmowania.

6. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 1600 odbędzie się spotkanie Przyjaciół Radia Maryja w Sali na plebanii.

7. Dziękuję za przygotowanie świątyni do Uroczystości Bożego Ciała mieszkańcom Cedzyny w dniu 29 maja. Byli obecni: Gałka Zofia, Kurp Jerzy, Kurp Leokadia, Kurp Barbara, Brożyna Maria, Zając Ewa, Prusek Edyta, Luciak Teresa, Staszewski Jan, Dziedzic Janina.

Wczoraj z Cedzyny była tylko jedna osoba, pani Zofia Pietruszka, bardzo jej dziękujemy za trud włożony w sprzątanie kościoła.

A w najbliższą sobotę zapraszamy kolejnych mieszkańców Cedzyny przy trasie.