Ogłoszenia parafialne na XI Niedzielę Zwykłą 18.06.2023 r.

1. W kalendarzu liturgicznym kościoła w tym tygodniu obchodzimy:

– W środę, wspomnienie Św. Alojzego Gonzagi, zakonnika.

– W sobotę, Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela.

2. W piątek, 23 czerwca, o godz. 1800, młodzież naszej parafii, przyjmie Sakrament Bierzmowania z rąk Ks. Biskupa Jana Piotrowskiego. Spowiedź dla młodzieży, świadków, rodzin bierzmowanych we wtorek o godz. 1600.W związku z tym przygotowanie kościoła do uroczystości przez rodziców młodzieży w czwartek po nabożeństwie. Próba generalna kandydatów bierzmowania we wtorek po Mszy św. o 17.00.

3. Wyjazd scholii dziecięcej, młodzieżowej, ministrantów i KSM-u do parku rozrywki Energylandia w Zatorze w poniedziałek 19.06 o godz. 6.00 z parkingu przy kościele. Zbiórka na parkingu 20 min wcześniej. Dziękujemy Gminnemu Centrum Kultury w Górnie za dofinansowanie autokarów w kwocie 2 000 zł.

4. Zbliża się Piesza Kielecka Pielgrzymka na Jasną Górę w dniach od 6 do 13 sierpnia br. Przygotowania do tego wydarzenia już trwają, w związku z tym zachęcamy pełnoletnie osoby, chętnie by iść w pielgrzymce i pełnić w niej ważne funkcje. Poszukujemy osób, które będą mogły wziąć udział w szkoleniu uprawniającym do kierowania ruchem podczas pielgrzymki w Grupie Białej. Bezpłatny kurs kierowania ruchem odbędzie się w Wojewódzkim Wydziale Ruchu Drogowego w  Kielcach pod koniec czerwca. Więcej szczegółów u ks. Dariusza.

5. Dziękujemy za sprzątanie kościoła oraz złożoną ofiarę następującym osobom: Marcie Kuzka, Teresie Gołąbek, Stanisławowi Kalecie, Marii Anioł, Stanisławowi Jaremcio, Dorocie Saletra, Helenie Pedrycz, Sławomirowi Michcie.
Do sprzątania w najbliższą sobotę (na godz. 900), zapraszamy mieszkańców Mąchocic Kapitulnych z tzw. Ameliówki.