Ogłoszenia parafialne na XII Niedzielę Zwykłą 19.06.2022r.

1. W kalendarzu liturgicznym kościoła w tym tygodniu obchodzimy:

– We wtorek, wspomnienie Św. Alojzego Gonzagi, zakonnika.

– W czwartek, Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela.

– W piątek, Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa.

– W sobotę, wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

2. W czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Po Mszy św. o godz. 1700 procesja do czterech ołtarzy wokół Kościoła. Po procesji poświęcenie wianków.

3. Dziękujemy wszystkim, którzy przygotowywali i przystrajali ołtarze do procesji. Chórowi za ubogacenie śpiewem uroczystości, Ochotniczej Straży Pożarnej z Leszczyn i Mąchocic, za udział i pilnowanie porządku na trasie, dziewczynkom, które sypały kwiaty, Liturgicznej Służbie Ołtarza, wszystkim, którzy nieśli feretrony, chorągwie, panom niosącym baldachim, wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do przeżycia Uroczystości Bożego Ciała.

4. Wyjazd do Energylandi dla KSMu, Scholii Dziecięcej i Młodzieżowej oraz Ministrantów we wtorek 21 czerwca o godz. 630, powrót około godziny 2100.

5. Dziękujemy dzieciom Komunijnym za złożoną ofiarę na rzecz Dzieci Misji w wysokości 1445 zł.

6. Dziękujemy Panu Andrzejowi Żak za zrobienie dwóch regałów z półkami na materiały, które są składowane nad zakrystią, a KSMowi i Ks. Dariuszowi za posprzątanie i uporządkowanie tego pomieszczenia.

7. Zapraszamy na ostatnią w tym roku szkolnym próbę Scholii Dziecięcej w czwartek o godz. 1600.

8. Dziękujemy za sprzątanie kościoła oraz ofiarę mieszkańcom Radlina. Byli obecni: Marek Bujak, Bartek Hińcza, Ryszard Kwiecień, Adam Kwiecień, Mańka Helena, Bujak Ewa, Bujak Julia, Ziach Iwona, Ziach Martyna, Agata Kędziora, Rzędowska Roksana, Rzędowska Marzena. Do sprzątania Kościoła w najbliższą sobotę zapraszamy mieszkańców Leszczyny od strony Bęczkowa.