Ogłoszenia parafialne na XII Niedzielę Zwykłą 24.06.2018 r.

1. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy:

– w czwartek, wspomnienie św. Ireneusza bpa i m.

– w piątek, Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła.

2. Dziś na wszystkich Mszach św. homilię głosi ks. Andrzej Zawadzki nasz rodak, pracujący w Republice Wybrzeża Kości Słoniowej w Afryce Zachodniej. Taca przeznaczona będzie na pomoc dla Misji w której pracuje.

3. Misyjne Dzieło Diecezji Kieleckiej wraz z Koordynatorem Diecezjalnym zbiórki surowców wtórnych oraz Przedsiębiorstwem Gospodarki Odpadami rozpoczęło akcję pt.: „Zbieram i Pomagam” biorąc udział w tej akcji możemy pomóc zrealizować projekty naszych misjonarzy i misjonarek z Diecezji Kieleckiej, dzięki takiej pomocy udało się zrealizować wiele misyjnych projektów. Między innymi wybudowanie kilku studni w Afryce, wyposażenie szkół, sierocińców, gdzie posługują nasi misjonarze i misjonarki. To wszystko dzięki zbiórce elektrośmieci w parafiach naszej diecezji. Nasza parafia dołącza do tak zaszczytnej akcji, wystarczy przywieźć sprzęt w wyznaczone miejsce i zachęcić innych. Zbiórka odbędzie się 27 czerwca, elektrośmieci składamy w tym dniu od rana, na parkingu przy kościele z lewej strony kopca. Zbieramy wszystko co jest zasilane prądem, co jest na baterię i wtyczkę. Na plakacie są szczegółowe informacje o tej akcji.

4. Osoby, które zapisały się na pielgrzymkę do Medugorje, proszone są o wpłacanie zaliczki w wysokości 500 zł na wstępne opłaty organizacji wyjazdu w przyszłą niedzielę po Mszy św. o 10.30 i 12.00.

5. Jutro, tj. w poniedziałek 25 czerwca od godz. 10.00, będziemy odwiedzać chorych z posługą sakramentalną. Można jeszcze dziś zgłosić chorych i osoby w podeszłym wieku w zakrystii.

6. W najbliższy piątek swoje imieniny przeżywał będzie ks. dr Piotr Muszyński, który posługuje w naszej parafii. Zachęcamy Parafian do udziału we Mszy św. i modlitwie w intencji solenizanta w tym dniu o godz. 17.00.

7. W przyszłą niedzielę 1 lipca przypada dzień imienin bpa pomocniczego naszej diecezji Mariana Florczyka. Pamiętajmy zatem o modlitwie za Dostojnego Solenizanta w naszych rodzinach i całej wspólnocie parafialnej.

8. Również w przyszłą niedzielę przed kościołem, Stowarzyszenie „św. Jacek” organizuje kiermasz dobrego ciasta w godzinach od 9.00 do 13.00.

9. Rowerowa VI Pielgrzymka Diecezji Kieleckiej na Jasną Górę będzie od 20 do 23 sierpnia br. Zachęcamy do udziału.

10. Skorzystajmy z prasy religijnej dostępnej w kościele.

11. Rozpoczynają się wakacje i urlopy – życzymy dobrego wypoczynku. Pamiętajmy o niedzielnej Mszy św. i o Bożych Przykazaniach.

12. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty mieszkańcom Leszczyn.

Byli obecni: Janina Bugajska, Stanisława Chrabąszcz, Teresa Pedrycz, Stanisława Kwiecień, Krystyna Wawrzycka, Maria Hińcza, Leokadia Żak, Anna Matuszewska.

Do sprzątania w najbliższą sobotę zapraszamy kolejnych mieszkańców Leszczyn.

 

 

Naszym Drogim Parafianom i Gościom życzymy miłej niedzieli, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej oraz Świętego Jacka.

 

Duszpasterze Parafii Leszczyny