Ogłoszenia parafialne na XIV Niedzielę Zwykłą 08.07.2018r.

1. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy:

W środę, Święto Św. Benedykta, Opata, Patrona Europy.

W czwartek, wspomnienie Św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika.

W piątek, wspomnienie Świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta.

2. W przyszłą niedzielę o godz. 1600 będzie sprawowana uroczysta Msza św. w intencji poległych na Leszczyńskich polach Partyzantów z oddziału „Wybranieccy”, oraz ofiar walk powstańczych z okupantem. Po Mszy św. dalszy ciąg uroczystości pod Pomnikiem.

3. Decyzją Ministra Obrony Narodowej rozpoczęło się formowanie 10 Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej, w związku z tym Brygada poszukuje kandydatów do terytorialnej służby wojskowej. Zgłosić się może każdy obywatel, którzy skończył 18 rok życia a nie przekroczył 63 roku życia, którzy nie byli karani i cieszą się dobrym zdrowiem. Większość Kandydatów na żołnierzy OT skorzysta ze szkolenia podstawowego, które rozpocznie się we wrześniu tego roku. Służba w batalionie obrony terytorialnej jest dobrym sposobem na samorealizację i rozwój zawodowy, kształtuje takie wartości jak: odpowiedzialność, samodyscyplinę, szacunek dla Państwa i symboli narodowych oraz dla wartości chrześcijańskich, które są podstawą naszej tradycji. Wojskowa Komenda Uzupełnień w Kielcach przyjmuje wnioski od ochotników. Bliższe informacje w siedzibie komendy.

4. Spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja i TV Trwam w sali parafialnej w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 1600.

5. Dziękujemy za sprzątanie kościoła mieszkańcom Leszczyn. Byli obecni: Mazurczak Teresa, Iwańska Ania, Iwański Paweł, Iwański Patryk, Kobus Celina, Szymkowska Janina, Niebudek Zofia, Laskowska Irena, Chrabąszcz Stanisława, Przeździecka Teresa.

W najbliższą sobotę zapraszamy kolejnych mieszkańców Leszczyn.