Ogłoszenia parafialne na XIX Niedzielę Zwykłą 11.08.2019r.

1. W środę, wspomnienie Św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana i męczennika.

2. W czwartek, Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny – Matki Bożej Zielnej. Porządek Mszy Św. jak w każdą niedzielę: 700; 900;1030, 1200; 1600. Po Mszach Św. poświęcenie zbóż, ziół, kwiatów   i owoców.

3. W sobotę Uroczystość Św. Jacka, patrona naszego kościoła, odpust w naszej parafii. Msze św. o godz.700, 900, 1030, 1200 i godz..1600. Kazania w całym dniu będzie głosił i odprawi Uroczystą Mszę św. o godz.1200 Dr. Artur Skrzypek,Diecezjalny Dyrektor do spraw Małżeństw i Rodzin.

Po Mszy św. procesja Eucharystyczna wokół kościoła i ucałowanie relikwii Św. Jacka, które będą wystawione przez cały dzień w relikwiarzu w Kościele. Zachęcamy do licznego udziału w uroczystości i zyskania odpustu, przystępując do spowiedzi, przyjmując Komunię Św. i modląc się w intencjach Ojca Św.

O godz. 1700 zapraszamy wraz ze Stowarzyszeniem Św. Jacek do udziału w Wyjątkowej Modlitwie Różańcowej w Dniu Św. Jacka: „Odpustowym Różańcu ze Świętym Jackiem” zakończonym Apelem Jasnogórskim. Pod Chórem przy figurze Św. Jacka została przygotowana skrzynka i karteczki, na które można wpisywać prośby i podziękowania. Zachęcamy do wpisywania swoich intencji, które zostaną odczytane w trakcie różańca. Można to uczynić wychodząc z kościoła lub w domu i karteczkę wrzucić przy okazji.

4. W przyszłą niedzielę będzie przeprowadzona zbiórka do puszek na rzecz Diecezjalnego Funduszu Remontowo Budowlanego powołanego przez Ks. Bp. Ordynariusza. Fundusz ten jest wyrazem solidarności z wiernymi małych parafii naszej diecezji, którzy od wielu lat na swoich barkach niosą ciężar budowy swojego Kościoła. Niech ten gest będzie aktem miłosierdzia oraz świadectwem naszej wiary.

5. Dziękujemy za sprzątanie kościoła mieszkańcom Radlina. Byli obecni: Ksel Stanisława, Rodak Magda, Kubiec Celina, Cygan Bożena, Hińcza Janina, Kaleta Teresa, Banak Stanisława, Toporek Mirosław, Raczyńska Jadwiga, Kmiecik Krystyna, Gała Józef, Kmiecik Małgorzata.

W najbliższy piątek zapraszamy kolejnych mieszkańców Radlina.