Ogłoszenia parafialne na XIX Niedzielę Zwykłą 12.08.2018 r.

1. We wtorek, wspomnienie Św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana i męczennika.

2. W środę, Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny – Matki Bożej Zielnej. Porządek Mszy Św. jak w każdą niedzielę: 700; 900;1030, 1200; 1600. Po Mszach Św. poświęcenie zbóż, ziół, kwiatów   i owoców.

3. W piątek Uroczystość Św. Jacka, patrona naszego kościoła, odpust w naszej parafii. Msze św. o godz.700, 900, 1030, 1200 (przy ołtarzu polowym) i godz..1600. Kazania w całym dniu będzie głosił i odprawi Uroczystą Mszę św. o godz.1200 Dr. Karol Zegan, dyrektor Wydziału Katechetycznego przy Kurii Diecezjalnej w Kielcach.

Po Mszy św. procesja Eucharystyczna wokół kościoła i ucałowanie relikwii Św. Jacka, które będą wystawione przez cały dzień w relikwiarzu w Kościele. Zachęcamy do licznego udziału w uroczystości i zyskania odpustu, przystępując do spowiedzi, przyjmując Komunię Św. i modląc się w intencjach Ojca Św.

Po Mszy św. o godz. 1600 Stowarzyszenie Św. Jacek zaprasza na rodzinny piknik. Zapraszamy więc wszystkich, szczególnie dzieci wraz ze swymi rodzicami. Będą atrakcje, konkursy, będą występy takich zespołów jak „Józefowe Kwiatki”, zespół młodzieżowy „Full Power Spirit”, zespoły regionalne z Leszczyn i Cedzyny.

4. W przyszłą niedzielę będzie przeprowadzona zbiórka do puszek na rzecz Diecezjalnego Funduszu Remontowo Budowlanego powołanego przez Ks. Bp. Ordynariusza. Fundusz ten jest wyrazem solidarności z wiernymi małych parafii naszej diecezji, którzy od wielu lat na swoich barkach niosą ciężar budowy swojego Kościoła. Niech ten gest będzie aktem miłosierdzia oraz świadectwem naszej wiary.

5. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiarę mieszkańcom Mąchocic Górnych. Byli obecni: Michta Barbara, Pająk Bożena, Matuszewska Dorota, Kaleta Zofia.

Kolejnych mieszkańców Mąchocic Górnych zapraszamy do sprzątania kościoła w czwartek przed Odpustem.