Ogłoszenia parafialne na XVI Niedzielę Zwykłą 21.07.2019r.

1. W kalendarzu liturgicznym kościoła w tym tygodniu obchodzimy:

W poniedziałek, Święto Św. Marii Magdaleny.

We wtorek, wspomnienie Św. Brygidy, zakonnicy i patronki Europy,

W środę, wspomnienie Św. Kingi, dziewicy,

W czwartek, święto Św. Jakuba, apostoła,

W piątek, wspomnienie Św. Joachima i Anny, rodziców Najśw. Maryi Panny.

2. W przyszłą niedzielę przeżywamy ogólnopolski dzień Św. Krzysztofa. Po Mszach św. błogosławieństwo kierowców i poświęcenie pojazdów na parkingu przed Kościołem. Ofiary złożone przy tej okazji przeznaczone są na środki transportu dla misjonarzy jako podziękowanie kierowców za szczęśliwe podróże. Jest to coroczna akcja Episkopatu do Spraw Misji.

3. Tradycyjnie 6 sierpnia wyrusza na Jasną Górę kolejna XXXVIII Kielecka Piesza Pielgrzymka pod hasłem: „Z Maryją w mocy Bożego Ducha”. Chętni do udziału w pielgrzymce mogą zapisywać się w zakrystii i kancelarii i pobrać formularz zgłoszeniowy. Wzorem lat ubiegłych w ramach Pielgrzymki Kieleckiej będzie utworzona Grupa Duchowa. Zaproszeni do niej są ci, którzy z różnych przyczyn nie będą mogli wędrować do tronu Królowej Polski. Członkowie tej grupy otrzymają specjalne legitymacje.

4. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 1600 będzie sprawowana uroczysta Msza św. w intencji poległych na Leszczyńskich polach Partyzantów z oddziału „Wybranieccy”, oraz ofiar walk powstańczych z okupantem. Po Mszy św. dalszy ciąg uroczystości pod Pomnikiem.

5. W tym tygodniu w czwartek obchodzi swoje imieniny Ks. Krzysztof. Msza św. w int. Solenizanta sprawowana będzie po południu o godz. 17.00.

6. Dzisiaj spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja i TV Trwam w sali parafialnej po Mszy św. o godz. 1600.

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

8. Dziękujemy za sprzątanie kościoła mieszkańcom Radlina. Byli obecni: Chrabąszcz Iwona, Tutaj Anna, Cichońska Stanisława, Kropisz Stefania, Sikora Martyna, Ksel Renata, Mazurczak Stanisława.

W najbliższą sobotę zapraszamy kolejnych mieszkańców Radlina.