Ogłoszenia parafialne na XVI Niedzielę Zwykłą 22.07.2018r.

1.W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy:

w poniedziałek wspomnienie Św. Brygidy, zakonnicy i patronki Europy,

we wtorek wspomnienie Św. Kingi, dziewicy,

w środę święto Św. Jakuba, apostoła,

w czwartek wspomnienie Św. Joachima i Anny, rodziców Najśw. Maryi Panny.

2. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy ogólnopolski dzień Św. Krzysztofa. Po Mszach św. błogosławieństwo kierowców i poświęcenie pojazdów na parkingu przed Kościołem. Ofiary złożone przy tej okazji przeznaczone są na środki transportu dla misjonarzy jako podziękowanie kierowców za szczęśliwe podróże. Jest to coroczna akcja Episkopatu do Spraw Misji.

3. Jak już ogłaszaliśmy w ubiegłą niedzielę – 5 sierpnia wyrusza na Jasną Górę kolejna 37 Kielecka Piesza Pielgrzymka. Chętni do udziału w pielgrzymce mogą zapisywać się u Ks. Dariusza, który będzie przewodnikiem jednej z grup i pobrać formularz zgłoszeniowy. Można tego dokonać również w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Wzorem lat ubiegłych w ramach Pielgrzymki Kieleckiej będzie utworzona Grupa Duchowa. Zaproszeni do niej są ci, którzy z różnych przyczyn nie będą mogli wędrować do tronu Królowej Polski. Członkowie tej grupy otrzymają specjalne legitymacje.

4. Dziękujemy Stowarzyszeniu „Św. Jacek” za zorganizowanie obchodów 75 rocznicy śmierci partyzantów z oddziału „Wybranieccy”, którzy zginęli z rąk niemieckich żandarmów. Głównymi punktami tych uroczystości była Msza Św. i późniejsze złożenie kwiatów pod pomnikiem Armii Krajowej, w których brali udział m.in. rodzina Mariana Sołtysiaka ”Barabasz” i  kombatanci związani z oddziałem „Wybranieccy”, a także przy wojskowej grochówce można było obejrzeć reportaż pt. „W hołdzie bohaterom Gór Świętokrzyskich”. Więcej szczegółów wraz ze zdjęciami można uzyskać na stronie internetowej Stowarzyszenia.

Spotkanie Stowarzyszenia „Św. Jacek” w piątek 27 lipca o godz.1900.

5. Dziękujemy strażakom z Leszczyn i Mąchocic Kapitulnych za oczyszczenie i udrożnienie rynien na kościele, oraz Panu Dawidowi Pęciakowi z Bęczkowa za bezpłatną pomoc fachowym sprzętem w całej tej operacji.

6. W tym tygodniu Ks. Krzysztof obchodzi imieniny. Msza Św. w jego intencji w środę o godz. 1700.

7. Spotkanie przedpielgrzymkowe do Medziugorie 3 sierpnia (I piątek) o godz. 1800

8. Dziękujemy za sprzątanie kościoła mieszkańcom Mąchocic Górnych. Byli obecni: Jugo Bożena, Jugo Zofia, Gil Helena, Bysiak Renata, Bysiak Bartłomiej, Bysiak Paulina, Kiełbik Beata, Wąś Magdalena. W najbliższą sobotę zapraszamy kolejnych mieszkańców Mąchocic Górnych.