Ogłoszenia parafialne na XVII Niedzielę Zwykłą 24.07.2022r.

1. W kalendarzu liturgicznym kościoła w tym tygodniu obchodzimy:

W poniedziałek, obchodzimy Święto Św. Jakuba Apostoła.

We wtorek, wspomnienie Św. Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny.

W piątek, wspomnienie Św. Marty, Marii i Łazarza.

2. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy Ogólnopolski Dzień Św. Krzysztofa oraz przez ten tydzień 23 Ogólnopolski Tydzień Św. Krzysztofa. Po Mszach św. błogosławieństwo kierowców i poświęcenie pojazdów na parkingu przed kościołem. Ofiary złożone przy tej okazji przeznaczone są na środki transportu dla misjonarzy, jako podziękowanie kierowców za szczęśliwe podróże. Jest to coroczna akcja Episkopatu do Spraw Misji.

3. W poniedziałek obchodzi swoje imieniny Ks. Krzysztof. Msza św. w int. Solenizanta sprawowana będzie po południu o godz. 1700.

4. Po raz czterdziesty pierwszy na szlak pątniczy wyruszy Kielecka Piesza Pielgrzymka w formie jaka obowiązywała przed pandemią. Pielgrzymi będą mogli przebyć całą trasę z Wiślicy na Jasną Górę, ale istnieje też możliwość pielgrzymowania na wybranych odcinkach. Zapisy potrwają od 26 czerwca do 4 sierpnia i będą odbywały się ON-LINE. Formularz zgłoszeniowy, regulamin i bliższe informacje na facebooku pielgrzymkowym oraz na stronie internetowej: http://www.pielgrzymka.kielce.pl. Zapraszamy każdego kto pragnie modlitwę, trud i wyrzeczenia ofiarować szczególnie w intencji pokoju w sercu każdego człowieka i na świecie. Wyrażamy wdzięczność za wszelkie zaangażowanie wszystkim, którzy tworzyli i tworzą służbę organizacyjną Kieleckiej Pieszej Pielgrzymki. Przede wszystkim prosimy o modlitwę w intencji tego wielkiego dzieła ewangelizacyjnego jakim jest Kielecka Piesza Pielgrzymka. Ufamy, że z Bożą pomocą uda się bezpiecznie przebyć pątniczy szlak.

5. Już po raz dziesiąty wyruszy Rowerowa Pielgrzymka Diecezji Kieleckiej na Jasną Górę. Jubileuszową Pielgrzymkę pod hasłem „Z Maryją posłani w pokoju Chrystusa” rozpoczniemy 17 sierpnia br. przy kościele św. Maksymiliana Kolbego w Kielcach. Następnie udamy się przez Chmielnik, Busko-Zdrój, Wiślicę, Pińczów, Mnichów, Dzierzgów, Lelów, gdzie 20 sierpnia dotrzemy do Częstochowy. Zapraszamy na pielgrzymkę Dzieci z Rodzicami, Młodzież, Dorosłych, Starszych – wszystkich, którzy lubią jeździć na rowerze i kochają Matkę Bożą. Zapisy rozpoczynamy 1 lipca i potrwają do 31 lipca lub do wyczerpania miejsc, których ilość jest ograniczona. Formularz zgłoszeniowy będzie dostępny online na stronie https://pielgrzymkarowerowa.pl.Zachęcamy do czytania Prasy Katolickiej.

6. Dziękujemy za sprzątanie kościoła oraz ofiarę mieszkańcom Leszczyn. Byli obecni: Kobiec Helena, Matuszewska Anna, Matuszewska Zofia.

Do sprzątania Kościoła w najbliższą sobotę zapraszamy kolejnych mieszkańców Leszczyn od strony Bęczkowa.