Ogłoszenia parafialne na XVII Niedzielę Zwykłą 28.07.2013r

1. W liturgii Kościoła wspominamy w tym tygodniu:

W poniedziałek, Św. Martę.

W środę, Św. Ignacego z Loyoli, prezbitera.

W czwartek, Św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła.;

2. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Spowiedź dla praktykujących pierwsze piątki od godz. 1600.

3. Rozpoczynamy miesiąc sierpień. Każdego roku przeżywamy go jako miesiąc trzeźwości. Wykorzystajmy ten czas aby uczyć się życia w trzeźwości, zwłaszcza w obliczu narastających problemów rodzinnych i społecznych. Na ołtarzu Matki Bożej Częstochowskiej wyłożona będzie Złota Księga do której możemy wpisać nasze podjęte decyzje odnośnie życia w trzeźwości i nasze postanowienia.

4. Z 2 na 3 sierpnia 2013r. w Bazylice Katedralnej w Kielcach przy Placu Panny Marii odbędzie się noc czuwania i modlitwy przed Najświętszym Sakramentem. Czuwanie rozpocznie się o godz. 1800 Mszą św. ku cz Czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Całonocna adoracja zakończy się Mszą św. ku Czci Niepokalanego Serca Maryi o godz. 2400.

5. 5 sierpnia 2013 r. z Wiślicy wyrusza XXXII Piesza Pielgrzymka Kielecka na Jasną Górę pod hasłem „Być solą ziemi”. Zachęcam wszystkich parafian, którzy czują się na siłach do wybrania się na pielgrzymi szlak. Formularze można odbierać w kancelarii i zakrystii. Jest też możliwość zapisania się do grupy duchowej pielgrzymki. Legitymacje tej grupy można pobrać także w kancelarii i zakrystii.

6. Kierownik Pieszej Pielgrzymki Ziemi Świętokrzyskiej z Ostrowca Św. na Jasną Górę prosi o przyjęcie zwyczajem lat poprzednich na obiad pielgrzymów przez Mieszkańców Mąchocic Kapitulnych 6 sierpnia. Dwie grupy ok. 250 osób przybędą do Mąchocic ok. godz. 1230. Zachęcam mieszkańców do przyjęcia pielgrzymów i zorganizowania dla nich posiłku.

7. Dzisiaj po Mszach św. poświęcenie pojazdów i błogosławieństwo kierowców. Tradycyjnie, jak w latach poprzednich z racji wspomnienia św. Krzysztofa ? patrona kierowców Komisja Episkopatu Polski d.s. Misji organizuje akcję: ” 1 grosz za 1 kilometr bezpiecznej jazdy na środki transportu dla misjonarzy jako twoje podziękowanie za bezpieczne podróże”.

8. W związku z obchodami 70 rocznicy. poległych Partyzantów, jakie obyły się w ubiegłą niedzielę, chciałbym w imieniu Stowarzyszenia „Św. Jacek” złożyć podziękowanie, na ręce pana Organisty, Chórowi i Scholi młodzieżowej a także, jak zwykle niezawodnym Strażakom z Mąchocic Kapitulnych i z Leszczyn.

9. Dziękuję za sprzątanie kościoła i złożoną ofiarę mieszkańcom Mąchocic Kapitulnych. Byli obecni: Andrzej Sańpruch, Katarzyna Gołąbek, Marta Gołąbek, Elżbieta Gołąbek, Sławomir Gołąbek, Anna Gołąbek, Stefania Pieczaba, Natalia Jamrożek, Mariola Jamrożek.

W najbliższą sobotę zapraszam kolejnych mieszkańców Mąchocic Kapitulnych.