Ogłoszenia parafialne na XVIII Niedzielę Zwykłą 04.08.2013r

1. W liturgii Kościoła wspominamy w tym tygodniu:

We wtorek, Święto Przemienienia Pańskiego – odpust w par. Masłów.

W czwartek, Św. Dominika, prezbitera.

W piątek, Św. Teresę Benedyktę od Krzyża, dziewicę i męczennicę, patronkę Europy.

W sobotę, Św. Wawrzyńca, diakona i męczennika.

2. Rozpoczęliśmy miesiąc sierpień. Każdego roku przeżywamy go jako miesiąc trzeźwości. Wykorzystajmy ten czas aby uczyć się życia w trzeźwości, zwłaszcza w obliczu narastających problemów rodzinnych i społecznych. Na ołtarzu Matki Bożej Częstochowskiej wyłożona będzie Złota Księga do której możemy wpisać nasze podjęte decyzje odnośnie życia w trzeźwości i nasze postanowienia.

3. W poniedziałek, 5 sierpnia 2013 r. z Wiślicy wyrusza XXXII Piesza Pielgrzymka Kielecka na Jasną Górę pod hasłem „Być solą ziemi”. Zachęcam wszystkich parafian, którzy nie czują się na siłach do wybrania się na ten szlak pielgrzymki aby zapisali się do grupy duchowej pielgrzymki.

4. We wtorek, 6 sierpnia, tradycyjnie przechodzić będzie przez naszą parafię Piesza Pielgrzymka Ziemi Świętokrzyskiej z Ostrowca, udająca się na Jasną Górę. Jak każdego roku proszą, mieszkańców Mąchocic Kapitulnych o gościnę (przybędą około 1230).

Zbliża się odpust parafialny, kiedy to czcimy patrona naszego kościoła i parafii – św. Jacka Odrowąża. Duchowe przeżycie, pojednanie z Bogiem, bliźnimi i komunia święta, to cel nadrzędny tej uroczystości. Będzie dobrze, jeśli owocem będzie również zwykła radość i zabawa, którą chce nam zaproponować Stowarzyszenie Św. Jacek – festyn rodzinny a w nim wiele atrakcji sportowych i niespodzianek, ze szczególnym uwzględnieniem dzieci, ale też dorosłych.

A wieczorem, w kościele przewidziano projekcję ciekawego filmu o św. Jacku. Szczegółowy program podany będzie w przyszłą niedzielę a także wcześniej na stronie internetowej parafii.

5. Dzisiaj po Mszy Św. o godz. 900 spotkanie przedchrzcielne dla rodziców i chrzestnych.

6. Dziękuję za sprzątanie kościoła i ofiarę mieszkańcom Mąchocic Kapitulnych. Byli obecni: Teresa Gołąbek, Bożena Krawczyk, Małgorzata Kaleta, Ksawera Kobak, Teresa Wrona, Przemysław Łysak, Jacek Tutaj.

W najbliższą sobotę zapraszamy kolejnych mieszkańców z Mąchocic Kapitulnych.