Ogłoszenia parafialne na XX Niedzielę Zwykłą 19.08.2018 r.

1. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy:

W poniedziałek, wspomnienie Św. Bernarda, opata i doktora Kościoła.

We wtorek, wspomnienie Św. Piusa X, papieża.

W środę, wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Królowej.

W piątek, Święto Św. Bartłomieja, Apostoła.

W niedzielę, Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej.

2. Z racji przeżytego Odpustu Parafialnego, dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do oprawy liturgicznej głównej Mszy św. Chórowi Parafialnemu na czele z p. Organistą, Alumnom naszej parafii, Liturgicznej Służbie ołtarza, p. Kościelnemu.

Dziękujemy także Stowarzyszeniu Św. Jacek, za zorganizowanie festynu rodzinnego w godzinach popołudniowych i wieczornych, a także panom z chóru, którzy pomogli w montowaniu podestu przy ołtarzu polowym.

3. Dzisiaj po Mszach św. zbiórka do puszek na rzecz Diecezjalnego Funduszu Remontowo Budowlanego powołanego przez Ks. Bp. Ordynariusza. Fundusz ten jest wyrazem solidarności z wiernymi małych parafii naszej diecezji, którzy od wielu lat na swoich barkach niosą ciężar budowy swojego Kościoła. Niech ten gest będzie aktem miłosierdzia oraz świadectwem naszej wiary.

4. W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 16.00 spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja i TV Trwam w sali na plebani.

5. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiarę mieszkańcom Mąchocic Górnych. Byli obecni: Henryk Wojciechowski, Janina Obara, Barbara Radek.

Do sprzątania w najbliższą sobotę zapraszamy kolejnych mieszkańców Mąchocic Górnych.