Ogłoszenia parafialne na XXIII Niedzielę Zwykłą 09.09.2018 r.

1. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy:

W czwartek, wspomnienie Św. Jana Chryzostoma, biskupa  i doktora Kościoła.

W piątek, Święto Podwyższenia Krzyża Świętego.

W sobotę, wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej.

2. Dzisiejszą niedzielę rozpoczynamy VIII Tydzień Wychowania Katolickiego. Jak co roku na początku września, staramy się uświadomić sobie, jak ważne zadania mają do spełnienia rodzice, nauczyciele i wychowawcy. Tym razem naszej refleksji towarzyszy hasło: „Młodzież, wiara i rozeznanie powołania”.

3. Dzisiaj, na Mszy św. o godz. 10.30 poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych klas 0 i I. Modlimy się o potrzebne łaski w rozpoczętym nowym roku szkolnym.

4. Rozpoczynamy zapisy kandydatów do przyjęcia sakramentu Bierzmowania. Zapraszamy młodzież klas trzecich gimnazjum oraz klas ósmych szkoły podstawowej aby zgłaszała się do Ks. Dariusza, po odbiór indeksów do Bierzmowania (cena 5zł).

5. Tradycją lat ubiegłych 22 września, odbędzie się kolejny XIX Rajd Świętokrzyski na Święty Krzyż. Zapisy u Ks. Dariusza, wyjazd do Św. Katarzyny spod kościoła o godz. 730.

6. W sobotę 29 września na Bukówce k/ Kielc na terenie byłej jednostki wojskowej odbędzie się XVIII Diecezjalny Dzień Ministranta pod hasłem: „Z Maryją służymy Chrystusowi”.

7. Dziękujemy za złożone dzisiaj ofiary na tacę z racji II niedzieli miesiąca, czyli niedzieli gospodarczej.

8. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiarę mieszkańcom Mąchocic Górnych. Byli obecni: Sroka Jadwiga, Sroka Wiesława, Strząbała Zofia, Januchta Wiesława, Kuzka Aneta, Kuzka Natalia, Ksel Anna, Łakomiec Małgorzata.

Do sprzątania w najbliższą sobotę zapraszamy kolejnych mieszkańców Mąchocic Górnych.