Ogłoszenia parafialne na XXIV Niedzielę Zwykłą 16.09.2012r.

1. W kalendarzu liturgicznym Kościoła w tym tygodniu wspominamy:

We wtorek, Św. Stanisława Kostkę Zakonnika, Patrona Polski;

W czwartek, Świętych męczenników Andrzeja Kim Taegon, prezbitera, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy;

W piątek, Św. Mateusza Apostoła i Ewangelistę.

2. Wysłuchaniem listu pasterskiego Episkopatu Polski rozpoczęliśmy w dzisiejszą niedzielę Tydzień Wychowania Chrześcijańskiego w Polsce. Będziemy wspólnie zastanawiać się jak dzisiaj, owocnie wychowywać dzieci i młodzież, prosząc jednocześnie Boga o wsparcie łaską w trudzie wychowania.

3. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 900 odbędzie się spotkanie uczniów kl. III Gimnazjum i ich rodziców, z racji rozpoczęcia przygotowań do Sakramentu Bierzmowania.

4. W dniach od 22 – 23 września 20212r. odbędzie się Ogólnopolska Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę. Informacje na plakacie w gablocie.

5. 29 września odbędzie się kolejny XIII Świętokrzyski Rajd Pielgrzymkowy na Święty Krzyż, pod hasłem: „Kościół naszym domem”.

Można się na ten rajd zapisać w zakrystii po każdej Mszy Św.

6. W gablocie przy kościele wywieszony jest terminarz Katechez Przedmałżeńskich w Kielcach. Bardzo proszę młodych planujących zawarcie związku małżeńskiego aby zapoznali się z tą informacją.

7. Jak w każdą III Niedzielę miesiąca, dzisiaj po Mszy św. o godz. 1600 odbędzie się spotkanie dla Sympatyków i Przyjaciół Radia Maryja i TV Trwam.

8. Witraże, ozdoby choinkowe, wiosenne kwiaty i inne ? takie dzieła wykonywali mali artyści 8 i 9 września w trakcie trwania warsztatów artystycznych. Możemy je podziwiać w nawie przy ołtarzu Św. Jacka.

9. Dzisiaj (16.09.2012r.) od godz. 1000 ? 1500 w Szkole Podstawowej w Leszczynach odbędzie się zbiórka krwi oraz rejestracja dawców szpiku.

10. Dziękuję za sprzątanie kościoła mieszkańcom Radlina. Byli obecni: Danuta Szyszkowska; Genowefa Piłat; Obara Helena; Teodora Chrabąszcz; Małgorzata Czaja.

W najbliższą sobotę zapraszam kolejnych mieszkańców z Radlina.