Ogłoszenia parafialne na XXIX Niedzielę Zwykłą 21.10.2018 r.

1. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy:

W poniedziałek, wspomnienie Św. Jana Pawła II, papieża.

2. Dzisiaj rozpoczynamy w całym Kościele Tydzień Misyjny pod hasłem „Pełni Ducha i Posłani”. Niech ten czas będzie okazją do solidarności w modlitwie w int. misji i misjonarzy. Każdy z nas na mocy chrztu św. jest misjonarzem. Jesteśmy zaproszeni o dawania świadectwa i głoszenia Dobrej Nowiny tam gdzie jesteśmy, w naszych rodzinach, w parafii, w miejscach nauki i pracy. Otoczmy modlitwą wszystkich misjonarzy i misjonarki, którzy są posłani aż po krańce świata. Niech ten tydzień będzie czasem rozpalenia na nowo zapału misyjnego w naszych sercach. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na misje.

3. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 900 spotkanie z rodzicami Kandydatów do bierzmowania, obecność obowiązkowa.

4. W niedzielę swoje imieniny obchodzić będzie Jubilat Ks. Tadeusz. Msza św. w Jego intencji o godz. 1030. Zapraszamy do udziału we wspólnej modlitwie za Solenizanta.

5. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych, a wraz z nią Noc Świętych, która odbywa się w Wigilię tej Uroczystości, 31 października. Na Mszę. Św. o godz. 1700 zapraszamy wszystkie dzieci na ostatnie Nabożeństwo Różańcowe połączone właśnie z nabożeństwem Nocy Świętych. Prosimy aby dzieci przyszły na to nabożeństwo w strojach wybranych przez siebie świętych. Chcemy Bogu wyrazić wdzięczność za dar ich życia, które przypomina każdemu z nas o naszym powołaniu do świętości.

6. Zadbajmy też o groby naszych bliskich i ich otoczenie. Prosimy, aby śmieci z grobów segregować i wyrzucać do odpowiednich pojemników i miejsc do tego przeznaczonych, nie wyrzucamy śmieci za mur cmentarny. Dołóżmy wszelkich starań, aby nasz cmentarz był czysty i zadbany. Niech będzie on także świadectwem wiary w zmartwychwstanie ciał, jak też miejscem skupienia i modlitwy.

7. W zakrystii i kancelarii przyjmowane są wypominki roczne, półroczne , kwartalne i jednorazowe. Od pierwszej niedzieli listopada (4.11) będą czytane nowe wypominki przed mszami o godz. 7.00, 9.00 i 12.00.

8. Rezerwacja intencji mszalnych na pierwsze półrocze przyszłego roku od niedzieli 4 listopada.

9. Tradycją lat ubiegłych organizowana jest z naszej parafii, pielgrzymka na Jasną Górę do Częstochowy w pierwszą sobotę listopada. Zapisy w zakrystii lub kancelarii.

10. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 1600 spotkanie sympatyków Radia Maryja i TV Trwam.

W kościele przy ławkach, pod chórem, jest ustawiona puszka do której możemy składać ofiary na dzieła Radia Maryja i TV Trwam.

11. W piątek o godzinie 19:00 spotkanie Stowarzyszenia Św. Jacek.

12. Do sprzątania kościoła w najbliższą sobotę zapraszamy mieszkańców Zakaniowa poczynając od strony Bęczkowa.