Ogłoszenia parafialne na XXV Niedzielę Zwykłą 18.09.2022r.

1. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy:

We wtorek, wspomnienie Świętych Męczenników Andrzeja Kim Taegon, prezbitera, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy.

W środę, Święto Św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty.

W piątek, wspomnienie Św. Pio z Pietrelciny, prezbitera.

2. W sobotę 1 października br., odbędzie się XIV Diecezjalna Pielgrzymka Wspólnot Żywego Różańca do Sanktuarium MB Loretańskiej w Piotrkowicach. Na wyjazd można się zapisywać w zakrystii u ks. Krzysztofa. Koszt uzależniony będzie od ilości zgłoszonych osób (zgłoszenia do soboty 24 września).

3. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 900 spotkanie Kandydatów do Bierzmowania i ich rodziców. Obecność obowiązkowa.

4. Wyjazd na „Rajd Pielgrzymkowy na Święty Krzyż” 24 września w sobotę o godz. 815 z parkingu przy kościele, później autokar podjedzie pod szkołę w Mąchocicach Kapitulnych do Świętej Katarzyny następnie wędrujemy szlakiem do Sanktuarium. Powrót z Sanktuarium Świętego Krzyża autokarem po Mszy św. Zapisy w zakrystii u Ks. Dariusza.

5. W czwartek próba Scholii Dziecięcej o godz. 1600.

6. W sobotę próba Scholii Młodzieżowej o godz. 1600.

7. W związku z apelem Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach o znacznym braku krwi, Stowarzyszenie Przyjaciół Górna i mieszkańcy Leszczyn, organizują zbiórkę krwi, dzisiaj od godz. 900 do godz. 1400, na parkingu przy naszym parafialnym kościele.

8. Dziękujemy za sprzątanie kościoła oraz ofiarę mieszkańcom Leszczyn. Byli obecni: Apolonia Walasek, Marianna Hińcza, Małgorzata Bednarska, Stanisława Kwiecień.

Do sprzątania Kościoła w najbliższą sobotę zapraszamy kolejnych mieszkańców Leszczyn.