Ogłoszenia parafialne na XXV Niedzielę Zwykłą 22.09.2019r.

1. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy:

W poniedziałek, wspomnienie Św. Piusa z Pietrelciny, prezbitera.

W czwartek, Rocznica Poświęcenia Kościoła Katedralnego w Kielcach.

W piątek, wspomnienie Św. Wincentego a Paulo, prezbitera.

W sobotę, wspomnienie, Św. Wacława, męczennika.

2. W niedzielę, 29 września, przeżywać będziemy parafialny Dzień Seminaryjny. Będziemy gościć przedstawicieli naszego Seminarium, którzy wraz z nami będą uczestniczyć w liturgii Mszy św. i głosić Słowo Boże. Alumni pragną dać świadectwo wobec młodzieży parafii o tym że Jezus Chrystus jest Panem Powołania i droga powołania jest stale otwarta przed każdym. Taca z tej Niedzieli przeznaczona jest na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach.

3. W przyszłą niedzielę także, 29 września o godz. 17.00 odbędzie się Kolejne Wielkie Śpiewanie, zaprezentują się chóry: Bazyliki Katedralnej w Kielcach, „Masłowianie” z Masłowa, „Chór Con Pasione” z Zagnańska, Grupa Artystyczna „Golica” z Mąchocic Kapitulnych i nasz Chór Parafialny. Serdecznie zapraszamy wszystkich, szczegóły na plakacie w gablocie.

4. Są jeszcze wolne miejsca w autokarze dla chętnych do udziału w Świętokrzyskim Rajdzie Pielgrzymkowym na Święty Krzyż. Chętni zgłaszają się do ks. Dariusza. Koszt wyjazdu to 15 zł.

5. Można się jeszcze zapisać na wyjazd na XI Diecezjalną Pielgrzymkę Róż Żywego Różańca do Archiopactwa Ojców Cystersów w Jędrzejowie w dniu 5 października 2019 r. (sobota). Zapisy w zakrystii u ks. Krzysztofa.

6. W najbliższy piątek o godz. 16.30 w salce parafialnej próba scholii dziecięcej. A o godz. 17.30 próba scholi młodzieżowej.

7. Zbiórka ministrantów wszystkich roczników w czwartek po Mszy św. o godz. 1700. Opiekunem ministrantów w tym roku jest Ks. Krzysztof, który jednocześnie zaprasza tych chłopców, którzy chcą należeć do Liturgicznej Służby Ołtarza.

8. Dariusz przypomina Kandydatom do Bierzmowania o odbiorze indeksów, jeżeli ktoś do tej pory tego nie uczynił.

9. Od dziś są do odebrania deklaracje rodziców dzieci I-szo Komunijnych, a w przyszłą niedzielę będą do odebrania dzienniczki komunijne dla klas III z naszych szkół.

10. Spotkanie Stowarzyszenia „Św. Jacek” w piątek 27 września o godz. 19.00

11. Do sprzątania kościoła z Radlina nikt się nie zgłosił. Dlatego dziękujemy za sprzątanie kościoła panu kościelnemu. Do sprzątania w najbliższą sobotę na godz. 9.00 zapraszamy kolejnych mieszkańców Radlina oraz tych którzy opuścili swoją kolejkę, może dadzą się zaprosić.